​زندگی نامه و وصیت نامه شهید علی باغشنی از نیشابور

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴
کد مطلب : ۲۸۹۲۱۵
شهید علی باغشنی در 20 شهریور 1346 در روستای باغشن نیشابور چشم به جهان گشود و در 29 آبان 1362 در پنجوین عراق به شهادت رسید.
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید علی باغشنی فرزند حسن مشهور به علی بلبل در 20 شهریور 1346 در خانواده ای زحمت کش در روستای باغشن از توابع بخش زبرخان چشم به جهان گشود وسرانجام بعد از پنج بار حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل  29 آبان 1362 در پنجوین عراق شهد شیرین شهادت نوشید.
گفتنی است شهرستان نیشابور که 129 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، یک هزار و 869 شهید، چهار هزار و 635 جانباز و 292 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام /
زندگی نامه شهید علی باغشنی
شهید باغشنی فردی کنجکاو و زیرک بود، در آن زمان که عکس امام را مشاهده نمود از پدر خويش راجع به شخصيت و هدف امام سوالات زيادي پرسيد و با گرفتن جواب صحيح، شيفته امام شد، به نحوي كه اعلاميه هاي حضرت امام را شبانه همراه با ديگر دوستانش بين مردم تقسيم مي كرد. 
علي جوان صبور و آرامي بود و تنها در آن زمان خشم خود را به ديگران نشان مي داد كه راجع به امام و انقلاب توهيني مي شنيد، او آنقدر سخت با اين مساله برخورد مي كرد و شديداً اشخاص توهين كننده را به باد انتقاد مي گرفت كه آنان بدون هيچ سخني سر جاي خويش ميخكوب مي شدند.
وي صدايي دلنشين داشت و در ايام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسين (ع )با صداي رساي خويش مداحي مي نمود، ايشان در برابر ديگر دوستان خود را مسئول مي دانست، هر زمان كه پولي از پدر دريافت مي كرد براي دوستاني كه وضع خوبي نداشتند غذايي تهيه مي كرد و آنان را به باغشان ميهمان مي كرد.
با شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران علي با آنكه سن و سال زيادي نداشت پاي در ركاب عشق نهاد، او هنگام رفتن به جبهه به خانواده خود رروحيه جنگ طلبي مي داد و سرانجام بعد از 5 بار حضور در جبهه در29 آبان 1362 در پنجوين عراق مورد هدف دشمن قرار مي گيرد و شهد شيرين شهادت را مي نوشد وعاشقانه همانند كبوتري سبكبال پاي در ركاب عشق مي نهد و خود را در جرگه مفقود الاثرها جاي مي دهد وبعد از ساليان سال انتظار جسدش را كه چند تكه استخوان بود ويك پلاك پيدا كرده ودر 1373 با ديگر پرستوهاي عاشق  تشييع و در گلزار شهدای روستای باغشن دفن شد.

 
وصیت نامه شهید علی باغشنی
 یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک
ای کسی که از نفس خود مطمئن شده ای تو را رجعت خواهم داد.
با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی و با درود به ملت مسلمان و همیشه در صحنه، درود به این ملتی کهاین همه ایثار و گذشت دارد و با درود به تمامی شهدای انقلاب اسلامی.
مادرمهربان و عزیزم سلام مرا بپذیر و مرا حلال کن مبادا در فقدان من گریه کنی، مادر جان افتخار کن که فرزندت در راه خدا به این مقام بزرگ رسیده و من هم افتخار میکنم که در دامن چنین مادری پرورش یافتم و در راه خدا به این مقام پرافتخار نائل گردیدم و این خبر باید شما را مثل آن روزی که چشم به جهان گشودم خوشحال کند تا چشم دشمنان اسلام، قرآن، امام ما، روحانیت و امت قهرمانمان را کور کند.
اما پدرعزیزم امیدوارم که مرا حلال کنی و ببخشی و با استقامت و صبر و شکیبایی از انقلاب اسلامی دفاع کنی، مبادا روحیه ی خود را ببازی و دشمنان اسلام را شاد کنی، تا آنجا که میتوانی از اسلام وروحانیت دفاع کن، مبادا تو برای من اشکی بریزی چون که باعث ناراحتی من می شود.
و تو ای خواهر عزیزم زینب زمان باش و در راه خدا مبارزه کن تا آخرین قطره ی خونت از اسلام دفاع کن.
و تو ای برادر عزیزم محمد امیدوارم که تو بزرگ شوی و در راه اسلام خدمت کنی و پوینده و جوینده این راه باشی.
در آخر برای من حجله و مجلس سنگین عزاداری نگیرید و هرچه ساده تر مراسم را برگزار کنید، از تمام دوست، فامیل، آشنا و همکلاسیهایم حلالیت بطلبید و همه ی شما را به خدای بزرگ می سپارم.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی ( عج ) خمینی را نگه دار

 

خدیجه سلیمانی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان نیشابور