امام جمعه سبزوار

جوانان قدر ایثار شهدا را می دانند

تاریخ انتشارشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب : ۳۰۱۸۱۱
امام جمعه موقت سبزوار گفت: جوانان قدردان ایثار و فداکاری شهدا هستند.
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حجت الاسلام حسن شرفی پنجشنبه 24 مرداد در دیدار با خانواده شهیدان رمضانعلی و حسن نصراللهی و شهیدان حمیدرضا و حسنعلی حسنی ضمن قدردانی از ایثار و فداکاری والدین شهدا گفت: فداکاری شما نزد خدای متعال بسیار بزرگ است و قطعاً در پیشگاه خدای متعال از پاداش و اجر والایی برخوردار خواهید بود.
امام جمعه سبزوار دعای پدران و مادران شهدا و خانواده ایثارگران را در پیشبرد بهتر برنامه ها موثر دانست و گفت: مسئولان نیز با جدیت در مسیر حل مشکلات کشور و بهبود زندگی مردم و صیانت و نگهداری از کشورمان تلاش می کنند.
وي جوانان قدردان ایثار و فداکاری شهدا هستند، تصریح کرد: پدران شهدا که فرزندان خویش را در راه خدا فدا کرده اند، عزیز هر دو دنیا هستند و بدون تردید ملت شریف ایران، قدر ایثار خانواده بزرگ شهیدان را به خوبی می‌دانند و همواره پاسدار خون شهیدان خواهند بود.
در این دیدارها حاج محمد نصرالهی پدر شهیدان نصراللهی و عبدالحمید حسنی پدر شهیدان حسنی ضمن اظهار خرسندی از دیدار با امام جمعه موقت شهرستان به بیان خاطراتی از فرزندان شهید خود پرداختند.
شهیدان رمضانعلی و حسن نصراللهی و حسنعلی و حمیدرضا حسنی به ترتیب در دوم خرداد 1349، چهارم اردیبهشت 1352، 14 بهمن 1342 و یکم فروردین 1347 در سبزوار چشم به جهان گشودند و در 17 فروردین 1365 عملیات والفجر هشت، 12 اسفند 1365 عملیات کربلای پنج، 26 شهریور 1362 سردشت کردستان و 21 دی 1365 عملیات کربلای 5 به مقام شهادت نائل آمدند.
در این دیدارها مهدی محتشم رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار نيز حضور داشت.
گفتني است شهرستان سبزوار 945 شهيد، 3156 جانباز و 265 آزاده را تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كرده است.
انتهای پیام/