زندگینامه شهید حسین معتمدی از نیشابور + گزارش تصویری

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب : ۳۱۱۰۴۵
شهید حسین معتمدی فرزند آقاجان در هشتم فروردین 1345 چشم به جهان گشود و در 17 شهریور 1362 عملیات والفجر 3 مهران شهد شیرین شهادت نوشید.
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید حسین معتمدی فرزند آقاجان در هشتم فروردین 1345 در روستای معتمدیه از بخش تحت جلگه نیشابور چشم به جهان گشود و در 17 شهریور 1362 در عملیات والفجر 3 مهران شهد شیرین شهادت نوشید.
زندگی نامه شهید حسین معتمدی
شهید حسین معتمدی فرزند آقا جان در هشتم فروردین 1345 در روستای معتمدیه از بخش تحت جلگه نیشابور چشم به جهان گشود تا پنجم ابتدائی درس خواند و چون امکانات ادامه تحصیل در روستا وجود نداشت و باید به شهر رفت و آمد می کرد شرایط سخت بود ترک تحصیل کرد و به شغل قالیبافی مشغول شد، از نظر اخلاقی بسیار مهربان بود و دوستانش از او راضی بودند، در مدرسه همیشه قرآن می خواند چون صوت زیبایی داشت، برای والدین احترام خاصی قائل بود و به دیگران هم توصیه می کرد.
برای رفتن به جبهه علاقه زیادی نشان می داد، 15 شهریور 1361 در سن 17 سالگی از طریق بسیج لشکر پنج نصر عازم جبهه شد و بعد از چند مرحله شرکت در عملیات های مختلف 17 شهریور 1362 در عملیات والفجر 3 مهران شهد شیرین شهادت نوشید و جاوید الاثر شد.
مزارش در گلزار روستای دستجرد آقابزرگ واقع شده است، شهید مجرد بوده و برادر شهید علی معتمدی نیز می باشد.
گفتنی است شهرستان نیشابور که 129 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، یک هزار و 870  شهید، چهار هزار و 634 جانباز و 292 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
خدیجه سلیمانی خبرنگار ایثار رضوی در نیشابور