وصیت نامه و زندگینامه شهید علی معتمدی از نيشابور+ گزارش تصویری

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۵
کد مطلب : ۳۱۱۱۸۸
شهید علی معتمدی فرزند آقاجان در دوم اردیبهشت 1342 چشم به جهان گشود و در 19 دی 1365 کربلای 5 شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید علی معتمدی فرزند آقاجان دوم اردیبهشت 1342 در روستای دستجرد چشم به جهان گشود و در 19 دی 1365 کربلای 5 شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
زندگی نامه شهید
شهید علی معتمدی فرزند آقاجان در دوم اردیبهشت 1342  روستای دستجرد آقا بزرگ چشم به جهان گشود، او فرزند اول خانواده بود به خاطر ارادتی که به امیر مومنان داشتند نام او را علی گذاشتند و باعث خوشحالی خانواده شد، برای آموختن سواد به مکتب خانه رفت و علاقه زیادی به تحصیل
داشت او در مدرسه تا پنجم درس خواند و به دلیل نداشتن امکانات ادامه تحصیل نتوانست مقاطع بالاتر را طی کند و به پدرش در کار کشاورزی کمک می کرد و بسیار پرتلاش و زحمت کش بود. فردی خوش اخلاق، صله رحم با خویشاوندان برقرار می کرد، اهل مسجد و شرکت در مراسم عزاداری بود و نوحه خوانی می کرد.
علی با شغل بنایی در سن 17 سالگی ازدواج کرد و خرج همسر و چهار فرزندش را تامین می کرد و با وجود داشتن همسر و فرزند به کمک رزمندگان اسلام شتافت و اعتقاد داشت که وظیفه ماست از کشور، دین و ناموس دفاع کنیم، از طریق بسیج در 20 سالگی به جبهه عازم شد و از چهارم فروردین 1361 تا 15 مرداد
1361 در چندین عملیات شرکت داشت تا اینکه در 19 دی 1365 عملیات کربلای 5 شلمچه جنوب کشور به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
وصیت نامه شهید
پدر امیدوارم مرا ببخشید، چنانچه من شهید شدم خانواده مرا سرپرستی کن و همسرم خدا انشاء الله به شما توفیق بدهد و امیدوارم مثل حضرت زینب (س) و همسر امام حسین (ع) باشی تا خدا از تو راضی باشد، دعای شما پیروزی اسلام باشد.
من که چیزی در دنیا نداشتم امیدوارم خدا به شما خانواده ام هم در دنیا و هم در آخرت همه چیز عطا فرماید.
همچنبن شهید حسین معتمدی نیز برادر این شهید گرامی می باشد که در  هشتم فروردین 1345 در روستای دستجرد چشم به جهان گشود و در 17 شهریور 1362 عملیات والفجر 3 مهران به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

خدیجه سلیمانی خبرنگار ایثار رضوی در نیشابور