​وصیت نامه و زندگینامه شهید عبدالمجید غرویان از نيشابور+ گزارش تصویری

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب : ۳۱۸۶۰۸
شهید عبدالمجید غرویان فرزند علی در 20 شهریور 1341 چشم به جهان گشود و در چهارم خرداد 1361 شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید عبدالمجید غرویان فرزند علی در 20 شهریور 1341 چشم به جهان گشود و در چهارم خرداد 1361 شلمچه  به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
 
زندگی نامه شهید عبدالمجید غرویان
شهید عبدالمجید غرویان فرزند علی اولین فرزند و دومین شهید خانواده در 20 شهریور 1341 درنیشابور چشم به جهان گشود تا مقطع تحصیلی دیپلم درس خواند دبیرستان را در هنرستان فنی شریعتی تحصیل کرد و به قم رفت و در مدرسه عالی قضایی ثبت نام کرد و در محضر آیت الله مشکینی شاگردی کرد، در زمان جنگ تعدادی از جنگ زده های اهواز را به اردوگاه باغرود نیشابور آوردند عبدالمجید آنجا رفته و به جنگ زده ها خدمت کرد. او در زمینه بیت المال بسیار حساس بود و کسی که مراعات نمی کرد از
او ناراحت می شد، به نماز علاقه ی زیادی داشت و در مسجد نماز می خواند. در زمان انقلاب زیرزمین خانه را تبدیل به مکان ساخت بمب های دستی برای از بین بردن سینماها و مشروب فروشی ها کرده بود، در پایین آوردن مجسمه ی شاه در میدان مرکزی شهر شرکت کرد، ایشان آنقدر به دستورات امام (ره) گوش می کرد و عاشق حرف های او بود، زمانی که امام می خواستند از فرانسه به ایران برگردند او برای استقبال به محضرشان رفت.
از طریق سپاه پاسداران به جبهه ی حق شتافت و در تاریخ چهارم خرداد 1361 عملیات پدافندی شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمد و مفقود الاثر شد و تاکنون اثری از پیکر پاکش برای مادر آورده نشده و مادر همچنان چشم انتظار پلاک یا استخوانی از فرزندش است.شهید مجرد بودند و دو برادر دیگرش بنامهای عبدالحمید و دانیال نیز شهید شده اند.
وصیت نامه شهید عبدالمجید غرویان
عزیزانم
در اینجا کنکوری برقرار است که تعهد به اسلام در عمل نمایان می گردد، کسانی که ادعای ایمان به خدا و عمل به دستورهای عالیه اسلام دارند، در اینجا عرصه ای است که نمایانگر اندازه و قدر این نوع ایمان ها واعمال است.
نماز، عمل و حرکت در اینجا از لطافت و زیبایی خاصی برخوردار است ، از دعا و مغفرت ما فراموش نکنید.

خدیجه سلیمانی خبرنگار ایثار رضوی در نیشابور