مدیرکل بنیاد استان:

تکریم از معلمان، تکریم و تعظیم در برابر علم است

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب : ۳۳۵۸۰۷
مدیرکل بنیاد استان در مراسم تکریم از فرهنگیان شاهد و ایثارگر استان بیان داشت: معلمی شغل انبیاست و تکریم و تقدیر از معلمان تکریم و تعظیم در برابر علم است.
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، به مناسبت گرامیداشت هفته مقام معلم، با حضور مدیرکل بنیاد استان، معاون فرهنگی و رئیس اداره آموزش استان، مراسم تکریم چند تن ازایثارگران فرهنگی به نمایندگی از مجموعه ایثارگران فرهنگی استان در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.
مدیرکل بنیاد استان در این مراسم با گرامیداشت سالروز شهادت علامه مرتضی مطهری و روز معلم، و ادای احترام به شهدای فرهنگی استان اظهار داشت: رسالت معلمی علاوه بر تربیت نسل آینده، همراه با آموزش علم و دانش در توسعه کشور بسیار تاثیرگذار است.
عباس پالاش افزود: معلمان عزیز با  بهره‌گیری از سیره عملی معلمان شهید به ویژه شهید والامقام مرتضی مظهری که اسوه همه معلمان است، درس ایثار، فداکاری و مقاومت در برابر ظلم را به جهانیان می دهند.
وی با اشاره به شخصیت متعالی شهید مطهری بیان داشت: شهید مطهری تفکر اسلامی داشت و نگاه او به جامعه بر خلاف نگاه‌های ابزارگرایانه اندیشه غرب بود زیرا در اندیشه شهید مطهری، فرد یک موجود اجتماعی است که باید در اجتماع زندگی کند و گرنه منقرض خواهد شد.
ایشان افزود: هدف شهدا از ایثار و فداکاری، در این راه ماندگار شدن و تثبیت شدن خوبی ها و از بین رفتن بدی هاست.
مدیرکل بنیاد خاطرنشان کرد: معلمی شغل انبیاست و تکریم و تقدیر از معلمان تکریم و تعظیم در برابر علم است.
پالاش در ادامه گفت: به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا، امسال برنامه‌های بزرگداشت مقام معلم در مقایسه با برنامه‌های سال گذشته متفاوت است و برای حفظ سلامتی جامعه معزز ایثارگری به نمایندگی، از چند ایثارگر فرهنگی تجلیل می شود.
انتهای خبر/
تنظیم: مهدیه معظمی