​​وصیت نامه و زندگینامه شهید دانیال غرویان از نيشابور+ گزارش تصویری

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب : ۳۵۰۳۲۳
شهید دانیال غرویان فرزند علی در یکم مرداد 1347 چشم به جهان گشود و در 15 بهمن 1365 کربلای 5 شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید دانیال غرویان فرزند علی در یکم مرداد 1347 چشم به جهان گشود و در 15 بهمن 1365 کربلای 5 شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
 
زندگی نامه شهید دانیال غرویان
شهید دانیال غرویان فرزند علی، سومین شهید خانواده غرویان در یکم مرداد 1347  در نیشابور چشم به جهان گشود تا مقطع تحصیلی دیپلم درس خواند و در دانشگاه صنعتی شریف قبول هم شد ولی همزمان با سال‌های دفاع مقدس بود و او به جای رفتن به دانشگاه حضور در جبهه را واجب تر دانست و به جبهه های حق علیه باطل و حفظ استقلال و مملکت شتافت و فرمان امام خود را که عشق و علاقه ی زیادی هم به او داشت لبیک گفت.
از ویژگی‌های اخلاقی او  فردی مهربان، صبور و مقاوم، ساده زیست و ساده پوش، فعال و کوشا در درس خواندن و حضور در فعالیت‌های مذهبی، خیلی منضبط بود و مدیریتی قاطع داشت، به  والدین جهت کمک به نیازمندان تاکید می کرد.
در مسائل اعتقادی هیچ گونه گذشتی نداشت و با تعلقات دنیوی مخالف بود.به حفظ حجاب خواهران تاکید داشت.
مدتی در باغرود نیشابور نجات غریق بود و در عملیات کربلای 5 هم فرمانده بخش غواصی در گروه تخریب بود، در حالی که لباس غواصی به تن داشت و مشغول تخریب پل بود تا بعثی ها نرسند در 15 بهمن 1365 عملیات کربلای 5 شلمچه مسافر بهشت شد و به خیل شهیدان پیوست. مزارش در بهشت فضل نیشابور واقع شده
است.
شهید دانیال غرویان مجرد بود. دو برادرش به نامهای عبدالمجید و عبدالحمید نیز قبل از او به مقام رفیع شهادت نائل آمده بودند.
 
  خاطرات شهید دانیال غرویان
شبی هنگام نماز خواندن نماز شب احساس کردم حالت معنوی در من کاهش یافته است پس از خواندن نماز مدتی فکر کردم تا ببینم چه عملی از من سرزده که حالت عرفانی در من از بین رفته است، ناگهان به خاطرم آمد که آن روز هنگام دریافت جیره نوبت را رعایت نکرده ام و پیش از فردی که نوبتش بوده جیره ام را گرفته ام پس با خود عهد بستم که دیگر چنین عملی از من سر نزند.

وصیت نامه شهید دانیال غرویان
پدر و مادر گرامیم خدا را شکر کنید چرا که در روز قیامت سه شفیع دارید و افتخار کنید که در راه خدا کمی فداکاری کرده‌اید، خدای ناکرده فکر نکنید که دین خود را ادا نموده‌اید خیر این گونه نیست بلکه باید تمام هستی خود را فدای اسلام کرد.
خواهر و برادرم در نماز ها و دعاهایم در نیمه شب از خدا می‌خواهم که شما را به خودتان وانگذارد و عاقبت بخیرتان کند و جزو گمراهان قرارتان ندهد، سعی کنید جزو متقین باشید.
خواهر و برادرم به شما نمی گویم که درس بخوانید و یا به جبهه بیایید و اسلحه ی من را بردارید بلکه سفارش میکنم که حقتان را به اسلام ادا کنید. همیشه خدا را به یاد داشته باشید و بکوشید که عاشق واقعی او شوید و سعی کنید که عبد خالص باشید.
اقوام گرامی دنیا بازیچه است به آن دل نبندید، هر کدام از شماها که احساس می کند دلبسته ی دنیاست
پس از توبه در تشییع جنازه و سر قبرم حاضر شوید.
دوستان خوبم ایمانتان را حفظ کنید و به قول امام (ره) با خدا مناجات کنید و در وقت اسراف نکنید.
ملت ایران امام را دعا کنید امام را دعا کنید همان گونه که او بسیجیان را دعا می کند.
دوستان عزیزم از غیبت و دروغ پرهیز کنید که ایمان را می برد و دعای توسل، کمیل و نماز جماعت را ترک نکنید.
 پدر و مادرم، خواهر و برادرم همه چیزتان را فدای اسلام کنید، هستی خود را در راه اسلام بدهید و تا آخرین نفس برای پیشبرد اسلام مقاومت کنید. این جنگ تمام می شود و روسیاهی و بدبختی برای کسانی است که با توجیهات مختلف به جنگ نیامدند و خداوند به اعمال آنان رسیدگی کند.
انتهای پیام/

خدیجه سلیمانی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان نیشابور


برای دریافت آخرین اخبار بنیاد شهیدوامورایثارگران شهرستان نیشابور به کانال ایثار نیشابور مراجعه نمایید.