با همراهی اعضای شورای معاونین بنیاد اصفهان؛

سفر یکروزه سرپرست بنیاد اصفهان به شهرستان نجف آباد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۱
کد مطلب : ۳۶۹۵۹۳
احمدی نیا سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان به همراه اعضای شورای معاونین بنیاد اصفهان به نجف آباد رفت.
به گزارش ایثار واحد اصفهان، مسعود احمدی نیا سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان و اعضای شورای معاونین بنیاد اصفهان سفری یک روزه را جهت بررسی مشکلات جامعه هدف به شهرستان نجف آباد داشتند.
در ابتدای این سفر سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان جلسه‌ای را با کارکنان بنیاد نجف آباد برگزار کرده و پس از آن به دیدار آیت‌الله حسناتی امام جمعه شهرستان نجف آباد رفتند، احمدی نیا در این دیدار اظهار داشت: شهرستان نجف آباد ظرفیت بسیاری در حوزه ایثار و شهادت دارد.
وی افزود: این شهرستان 2500 شهید دارد که یک شهرستان به اندازه برخی از استان‌های کشور شهید تقدیم انقلاب کرده، نگاه به سیره و زندگی شهدا نگاه راهبردی در مسائل فرهنگی به شمار می‌رود.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان خاطرنشان کرد: استان اصفهان ظرفیت ایثارگری بسیار دارند و با 6 درصد جمعیت کشور بیش از 10 درصد جامعه ایثارگری کشور را داریم و این بسیار ارزشمند است که با این ظرفیت کمترین مطالبه گری را جامعه ایثارگری اصفهان در موضوعات مختلف دارد.
وی تصریح کرد: 130 واحد مسکن در شمال شهر نجف آباد تقدیم خانواده ایثارگران شده و بنیاد پیگیر زمین‌های ویلاشهر است، در حوزه اشتغال نیز در تلاشیم تا در حد توان مشکلات جامعه هدف رفع شود.
احمدی نیا بیان کرد: در بحث توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در بخش مکتوب و رسانه‌ای سعی بر این است تا زندگی نامه و سیره فرماندهان لشکر 8 نجف اشرف گردآوری و با نگاهی متفاوت منتشر شود.
آیت‌الله حسناتی امام جمعه نجف آباد نیز در این دیدار اظهار داشت: ذکر شهدا ذکر الهی است و یاد شهدا یاد همه خوبیهاست، هدف امام از تشکیل بنیاد شهید صرفا مسائل خانواده شهدا و ایثارگران نبود اما دغدغه و نگاه عمیق و حکیمانه امام راحل توجه به حفظ جایگاه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی افزود: وحدت مهم‌ترین موضوع در جامعه است و در سطوح مختلف جامعه باید وحدت و وفاق میان مردم و مسئولان برقرار شود، باید از ظرفیت‌های حوزه فرهنگی به ویژه حوزه فرهنگ ایثار و شهادت به خوبی استفاده شود.
در ادامه این سفر یک روزه احمدی نیا به دیدار مجتبی راعی فرماندار شهرستان نجف آباد رفت که در این جلسه در چند محور صحبت شد که نخستین محور بحث مسکن نجف آباد و گلدشت بود و در ادامه درباره اشغال فرزندان ایثارگران و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نیز صحبت گردید.
5 اسفند روز ایثار و حماسه نجف آباد است که فرماندار نجف آباد در این زمینه برنامه‌های فرمانداری را ارائه دادند در ادامه مقرر شد تا پایان سال اتفاقات خوبی در نجف آباد در حوزه مسکن نجف آباد و ویلاشهر رخ می‌دهد و تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شده است.
در ادامه دیدار با فرماندار نجف آباد مقرر گردید خانه ایثار و خانه 4 شهیدی حجتی به زودی در شهرستان نجف آباد تشکیل شود و نجف آباد درخواست این را دارد که نجف آباد پایتخت ایثار کشور شود.
پس از دیدار با فرماندار نجف آباد، احمدی نیا به دیدار احمد براتی رئیس دادگستری نجف آباد رفت و در حوزه مشکلات قضایی جامعه ایثارگری، توجه ویژه به کارمندان ایثارگر قوه قضائیه صحبت‌هایی انجام شد، در این جلسه مقرر شد تا با همکاری بنیاد و دادگستری شهرستان نجف آباد دوره‌های مشاوره خانواده نیز تشکیل گردد.
در ادامه احمدی نیا به دیدار سردار رشید زاده فرمانده لشکر 8 نجف اشرف رفت که در این دیدار درباره موضوعاتی چون توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و فرماندهان شهید و شهدای شاخص لشکر 8 نجف اشرف با محوریت شهید کاظمی و شهید حججی صحبت شد.
در این جلسه مقرر شد تا مجموعه سپاه و بنیاد اصفهان همانند دو برادر در موضوعات فرهنگی همکاری کنند، در این دیدار سردار امینی فرمانده سابق لشکر 8 نجف اشرف نیز حضور داشتند.
در ادامه این دیدارها احمدی نیا با سرهنگ ابدی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان نجف آباد دیدار داشت و پیرامون موضوع مشکلات جانبازان نیروی انتظامی بحث و گفتگو کردند.
در پایان این دیدارها احمدی نیا به دیدار چند تن از خانواده شهدای شهرستان نجف آباد رفت و از نزدیک جویای مشکلات خانواده‌های معظم شهدا شد.
انتهای پیام/