روایت تسنیم از زندگی سردار جاویدالاثر شهید «ساکی‌زاده»

تاریخ انتشارشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۱
کد مطلب : ۳۰۱۷۰۶
سردار شهید والامقام فتح‌الله ساکی‌زاده یکی از جوانان غیور خوزستان است که با آغاز جنگ تحمیلی و حضور در میدان جنگ، در مسیر حق علیه باطل به شهادت رسید.
روایت تسنیم از زندگی سردار جاویدالاثر شهید «ساکی‌زاده»
سردار شهید والامقام فتح‌الله ساکی‌زاده یکی از جوانان غیور خوزستان است که با آغاز جنگ تحمیلی و حضور در میدان جنگ، در مسیر حق علیه باطل به شهادت رسید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اندیمشک، اندیمشک شمالی‌ترین شهر استان خوزستان که در هشت سال دفاع مقدس، مزین به حماسه‌های شش مهر و چهارم آذر شده است، سرزمین افتخار و حماسه مردمانی است که هنوز پس از سال‌ها عطر ایستادگی و مهربانی آن‌ها طنین لبیک یا حسین(ع) را در منظر تاریخ به تصویر می‌کشد.
یکی از این فرزندان رشید و غیور سرزمین یک هزار شهید اندیمشک، سردار شهید والامقام فتح‌الله ساکی‌زاده است که پس از 34 سال از آغاز سفر معنوی خود به سرزمین شهادت و افتخار، هنوز به دور از وطن در مسیر عاشورا گام برداشته و نام نیکش در سنگرهای مقاوم کرخه و دز در هشت سال دفاع مقدس طنین‌انداز است.
سردار شهید فتح‌الله ساکی‌زاده در نخستین روزهای شکل‌گیری قیام مردمی علیه رژیم طاغوت و در یک خانواده مؤمن و انقلابی دیده به جهان گشود و پدر بزرگوار وی با توجه به قیام مردمی 15 خرداد در آن روزها و همبستگی ملی با فرزندان روح الله نام فتح‌الله را برای فرزند خود برگزید تا این فرزند شهر لاله‌های سرخ از همان ابتدا حرکت در مسیر انقلاب و ولایت را با خود تکرار و تمرین کند.
وی پیش از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز به شعارنویسی روی دیوارها، پخش اطلاعیه‌های حضرت امام(ره) می‌پرداخت و پس از آن در زمینه نگهبانی شبانه و تعقیب منافقین نقشی مهم و مؤثر داشت و سرانجام این فرزند روح‌الله با شکل‌گیری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به آرزوی خود رسید و با عضویت در این نهاد انقلابی و ارزشمند به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شد.
وی که در آن دوران از خود چهره‌ای بسیار صبور، شکیبا و خوش اخلاق بود و البته شوخ طبع به تصویر کشیده بود و به مسائل دینی تسلط خوبی داشت و پس از عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان جانشین واحد بسیج شهرستان دورود انتخاب و پس از آن نیز به عنوان فرمانده واحد بسیج شهرستان دورود منصوب شد.
پس از آن، شهید والامقام ساکی‌زاده به عنوان مسئول سازماندهی و عملیات بسیج، مسئول آموزش نظامی بسیج دورود، مسئول عقیدتی سیاسی بسیج دورود، فرمانده گردان ویژه محرم تیپ 72 رزمی به خدمت‌رسانی به رزمندگان اسلام و شهروندان مؤمن استان‌های لرستان و خوزستان و ایران اسلامی پرداخت و نام خود را در تاریخ جاودانه ساخت.
شهید فتح‌الله ساکی‌زاده که پس از آغاز جنگ تحمیلی و لشکرکشی صدام پای ثابت جبهه بود.
س از گذشت مدت کوتاهی از نبرد حق علیه باطل، به عنوان فرمانده گردان ویژه محرم تیپ 72 رزمی منصوب و سرانجام در 25 مردادماه سال 1364 و در منطقه عملیاتی چنگوله (بین دهلران و مهران) به آرزوی خود رسید و در حالی که لباس پرافتخار و سبز خود را بر تن داشت به جمع همرزم‌های شهید خود پیوست و در عملیات عاشورا 2 به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
این شهید عالیقدر که از او با نام شهید دائم‌الوضو و شهید خوش رو یاد می‌شود، پس از 34 سال از نائل آمدن به مقام رفیع شهادت هنوز به وطن خود بازنگشته است تا نام این فرزند دیار مقاومت و افتخار با مظلومیت و ایستادگی هم صدا و دوستان و هم‌رزمان وی برای رفع دل تنگی خود، محفلی جز آرامگاه شهدای گمنام برای دیدار با وی نداشته باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سعید علی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک شهدای دوران دفاع مقدس را الگوی ولایت مداری دانسته و با بیان اینکه این شهدا برای دفاع از انقلاب و اسلام و بدون چشم‌داشت جان و مال خود را اهدا کردند اظهار داشت: شهید فتح‌الله ساکی‌زاده در همان کودکی به نماز علاقه‌مند بود و خرید کتاب آموزش نماز از جمله نخستین درخواست‌های وی از پدر بود.
این دوست و هم‌رزم شهید ساکی‌زاده ادامه داد: فتح‌الله در دوران تحصیل دانش‌آموزی منظم و درس‌خوان بود و اوقات فراغت خویش را صرف مطالعه، تلاوت قرآن و مناجات می‌کرد و پس از آن نیز به عنوان مؤذن مسجد مشارکت و در شهرستان به عنوان جوانی مؤمن و متدین نام خود را مطرح کرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان اندیمشک با بیان این که احترام به پدر و مادر یکی از مهم‌ترین شاخص‌های رفتارهای شهید فتح‌الله ساکی‌زاده بود گفت: این شهید بزرگوار بیشتر اوقات روزه‌دار و دائم‌الوضو بود و اگر آبی می‌نوشید به یاد شهیدان دشت کربلا می‌افتاد و به نماز اول وقت اهمیت فراوان می‌داد که این آموزه‌ها، جز بارزترین نکات وصیتنامه شهید است.
گزارش از: محمد امین جمشیدی، تسنیم