خاطره ی محمدرضا درخشان از حماسه سردار شهید درویشعلی شکارچی مرد روزهای حماسه و ایثار

تاریخ انتشاردوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب : ۱۲۱۲۶۶
نقش رزمندگان دلاور لرستان در جای جای صحنه های نبرد...
شهید درویش علی شکارچی
شهید درویش علی شکارچی
خاطره ی محمدرضا درخشان از حماسه سردار شهید درویشعلی شکارچی مرد روزهای حماسه و ایثار
 مقام معظم رهبری : نبرد رزمندگان لرستان بیش از آنچه شنیدنی باشد دیدنی است          
به گزارش ایثارلرستان"نقش رزمندگان دلاور لرستان در جای جای صحنه های نبرد جنگ کاملا ممتاز و بی بدیل بود و نمونه ی این رزم را می توان درعملیات حاج عمران جست و جو کرد؛ عملیاتی که حتی مقام معظم رهبری فرمودند : نبرد رزمندگان لرستان بیش از آنچه شنیدنی باشد دیدنی است.
نقش رزمندگان لرستان مبتنی بر ایمان، صداقت، شجاعت، و عشق دیرینه ای ست که نسبت به حضرت اباعبداله حسین (ع) دارند.
سال ۱۳۶۳ سپاه پاسداران اعزام بزرگی به سمت جبهه داشت. من هم جزء آن دسته از پاسدارانی بودم که از طرف سپاه استان ب جبهه و نهایتا تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل(ع)لرستان اعزام شدیم.
از قبل ترها اسم شهید شکارچی را شنیده بودم. می خواستم ایشان را از نزدیک ببینم. از دوستانم خواستم مرا به گردان شهید شکارچی معرفی کنند شب حرکت کردیم نم نم باران در حال باریدن بود. اولین بار بود که شهید شکارچی را از نزدیک و در مقر گردان انبیا که در زبیدات عراق بود؛ می دیدم.
اولین بار که  خدمت ایشان رسیدم چهره ای  شاداب و خندان و ظاهر بسیار نظامی و جذابی داشت.بعد از تقسیم نیروها نام من در گروهان عمار افتاد؛ نزدیک ترین نقطه تیپ به عراق در آن جا حتی با چشم غیرمسلح تانکها و تحرکات عراقی ها را می توانستیم که ببینیم.
جلسه ای با حضور فرمانده گروهان ها و ارکان گردان خدمت شهید شکارچی داشتیم که شهید احمد سپهوند هم در آن جلسه بودند؛ رفتم در آن جلسه بحث راجع به حفر کانالی برای دیده بانی بود.
در آن جلسه شهید شکارچی بسیار پرشور، شجاع، فهیم و با قدرت می گفت باید این کانال حفر بشود . من آن زمان ۱۸ ساله بودم و به ایشان گفتم چطور کانال را حفر کنیم؟
شهید شکارچی جواب داد شبانه نیروها را ببرید و کانال را حفر کنید.
ما در طول چندین شب تعدادی از نیروها را برای حفر کانال بردیم؛ اگر شجاعت و تدبیر شهید شکارچی نبود ما موفق به حفر کانال نمی شدیم. در یکی از شب که مشغول حفر کانال بودیم؛ ایشان همراه با شهید کردی به دیدارنیروها آمدند.
حفر کانال باعث شد که تمام تحرکات عراق زیر نظر ما باشد و این تدبیر ایشان بسیار موثر بود.
 شهید شکارچی به عنوان یک فرمانده ، یک الگو بسیار خوب و شجاع برای ما بود. هنوز چهره و نوع نگاهش را به نیروها را به یاد دارم. چهره اش بسیار جذاب بود و خیلی سریع ارتباط برقرار می کرد و صمیمی می شد و همیشه به طرف مقابل انرژی مثبت منتقل می کرد.
خصوصیات شهید شکارچی ، در جنگ دانش نظامی بسیار مهم بود؛ اما در کنار ویژگی های باارزش، شجاعت و پرشوری و نترسی شهید شکارچی بود و با همین شجاعت و بی باکی بر خیلی از افراد با دانش نظامی بالاتر غلبه می کرد .