>> دفاع مقدس نمایش مجموعه‌ای از عظمت‌های یک ملت است | ايثار
رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران:

دفاع مقدس نمایش مجموعه‌ای از عظمت‌های یک ملت است

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب : ۱۰۰۰۰۰
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، امروز (پنجشنبه) با صدور پيامي به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجليل از شهيدان و ايثارگران، تأکید کردند: دفاع هشت‌ساله‌ی ملت ایران مجموعه‌ی در هم تنیده ئی از عظمت‌های یک ملت، و شهید و شهادت آن نگین درخشانی است که در این مجموعه‌ی شگفت‌آور، برجسته‌تر از هر پدیده‌ی دیگر به چشم می‌آید.
دفاع مقدس نمایش مجموعه‌ای از عظمت‌های یک ملت است
به گزارش "ایثار" متن اين پيام كه همزمان با مراسم غبارروبی، عطرافشانى و گل‌باران مزار شهيدان در سراسر كشور از سوي حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی محلاتی نماينده ولی‌فقیه در بنياد شهيد و امور ايثارگران در گلزار شهداي بهشت‌زهرای تهران قرائت شد؛ به اين شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

دفاع هشت‌ساله‌ی ملت ایران مجموعه‌ی درهم ‌تنیده ئی از عظمت‌ها و جلوه‌های جلال و جمالی است که یک ملت می‌تواند در نمایشگاه زندگی تاریخی خود به نمایش بگذارد. ولی شهید و شهادت، آن نگین درخشان و خیره کننده ئی است که در این مجموعه‌ی شگفت‌آور، برجسته‌تر و گران‌بهاتر از هر پدیده‌ی دیگر به چشم می‌آید. این برجستگی، محصول فداکاری مخلصانه‌ی انسانی است که خود و همه‌ی شئون حیات مادی را در برابر رضای الهی نادیده انگاشته و همه‌چیز را نثار این راه پرافتخار کرده است.

خانواده‌های شهیدان؛ پدران، مادران، همسران، فرزندان و دیگر دلبستگان شهید نیز هر یک سهمی از این افتخار و عزت معنوی را بدست آورده‌اند.

سلام خدا و فرشتگان و بندگان صالح بر این برجستگان جوامع بشری باد.

سیّدعلی خامنه ای