فرازی از زندگی نامه و، وصیت نامه شهید حجت سلیمانی

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۱
کد مطلب : ۱۰۵۸۲۵
اینجا کلاس درس من است و می بایست که با مزدوران بعثی عراق نبرد کرده و انتقام خون سردار رشید اسلام را از متجاوزین بعثی عراق بگیریم
فرازی از زندگی نامه و، وصیت نامه شهید حجت سلیمانی
فرازی از زندگی نامه و، وصیت نامه شهید حجت سلیمانی
 
اینجا کلاس درس من است و می بایست که با مزدوران بعثی عراق نبرد کرده و انتقام خون سردار رشید اسلام را از متجاوزین بعثی عراق بگیریم .
زندگی نامه شهید حجت سلیمانی
شهید حجت سلیمانی در سال 1343 در خانواده ای مذهبی و ضغیف در روستای جلگه خلج واقع در 25 کیلومتری پلدختر متولد شد و دوران آغازین مدرسه را در روستا محل زندگی خود شروع کرد و دوران راهنمایی و متوسطه را در دبیرستان های پلدختر سپری نمود و در سال 1363 دوران دفاع مقدس موفق به اخذ دیپلم شد و در همان سال با شرکت در آزمون سراسری آموزشگاه افسری و دوره کاردانی تربیت معلم قبول شد و با علاقه ی که به تعلیم و تربین به قشر محبوب دانش آموزی داش عازم تربیت معلم شد و در شهرستان بروجرد ادامه تحصیل داد و موفق به اخذ دیپلم شد و به مدرسه عشق و ایمان مسئولیت تدریس مدرسه روستای چم گز را عهده دار گردید و مشغول به تدریس شد . شهید والامقام از نظر اخلاق و سرشت نیک زبانزد عام و خاص بود و فردی متدین و معتقد به رعایت احکام شرعی و دینی بود و اهمیت فراوانی در اجرای احکام دینی و فریضه واجب (نماز) برای خود و دانش آموزان قائل و در انجام مراسمات فعالیت چشمگیر داشت .
شهید جبهه را در مدرسه خود می دانست و به جبهه حق علیه باطل شتافت و سرانجام تلاش و جدیت در تاریخ 1365/10/27 در منطقه عملیاتی شلمچه کربلای 5 به شهادت رسید .
زندگينامه شهيد حجت اله سليماني
شهيد حجت اله سليماني در سال 1343 در روستاي جلگه خلج لرستان متولد و دوران ابتدايي خود را در اين روستا سپري نمود.شهيد حجت اله جهت ادامه تحصيل خود عازم پلدختر شد و در آنجا دوران راهنمايي و دبيرستان را به اتمام رساند و در سال 1363 موفق به اخذ ديپلم اقتصاد گرديد.بعد از ديپلم در آموزشگاه افسري و دانشسراي تربيت معلم قبول ميگردد كه به علت علاقه خاصي كه به شغل معلمي دارد وارد دانشسراي تربيت معلم بروجرد ميشود و در سال 1365 به اخذ فوق ديپلم نائل مي آيد.
شهيد حجت اله سليماني بعلت داشتن ايمان و علاقه خاصي كه به قرآن و مكتب توحيد و امام و جمهوري اسلامي داشت در مدت سالهاي تحصيلي چندين مرتبه به جبهه هاي حق عليه باطل داوطلبانه اعزام مي شود كه در عمليات والفجر 9 در غرب كشور شركت فعال و چشمگيري داشته و در اين عمليات بزرگ از ناحيه سر و پا در چند قسمت مجروح مي شود كه در بيمارستانهاي سينا و نور افشار تهران بمدت 15 روز بستري و پس از بهبودي نسبي به روستاي زادگاهش مراجعه مي نمايد.
شهيد حجت اله در مهرماه سال 1365 به استخدام وزارت آموزش و پرورش بخش پلدختر در مي آيد كه ايشان يكي از معلمين شايسته و فداكار و زحمتكش منطقه به حساب مي آمد،شهيد با اعلام سپاه بزرگ محمد (ص)در مورخه 65/9/10 با اين سپاه بزرگ اسلام همراه و رهسپار جبهه هاي حق عليه باطل مي شود.
آري شهيد حجت اله سليماني اينبار شغل معلمي را در ميان رزمندگان اسلام و در داخل سنگرها و شهر عارفان احساس مي كند و با خود مي گويد كه اينجا كلاس درس من است و مي بايست با مزدوران بعثي نبرد كرده و بگويم درس ايثار و اسلام دوستي در ميان سنگرهاي رزمندگان اسلام است و آخر هم به راهي كه خود انتخاب نموده بود رسيد.
آري اين شهيد در عمليات بزرگ و ظفرمندانه كربلاي 5 در منطقه شلمچه شركت مي كند و ضمن بدست آوردن پيروزيهاي بي نظير به درجه رفيع شهادت نائل ميگردد،شهادت اين عزيز مصادف با وفات حضرت فاطمه زهرا سلام اله عليها بود.
روحش شاد و يادش براي هميشه گرامي باد
راهش پر رهرو باد