مدیرکل بنیاد شهید خراسان جنوبی:

مجتمع فرهنگی ورزشی ایثار خراسان جنوبی تا خرداد ۹۴ افتتاح می‌شود

تاریخ انتشارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب : ۱۱۰۸۴۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با اشاره به اینکه فاز نخست این مجتمع افتتاح شده و تاکنون نزدیک به ۱۱ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: مجتمع فرهنگی ورزشی خراسان جنوبی تا خرداد ۹۴ افتتاح می‌شود
مجتمع فرهنگی ورزشی ایثار خراسان جنوبی تا خرداد ۹۴ افتتاح می‌شود

به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین حسین معصومی در بازدید از دفتر نمایندگی تسنیم در شهرستان بیرجند؛ اظهار داشت: خبرنگاران قلم رسایی دارند که باید این قلم خود را در راه ایثار و شهادت و معرفی شهدا به نسل جوان بکار گیرند.
وی افزود: تمامی روزنامه‌های محلی وکشوری، خبرگزاری‌ها وسایت‌های خبری دراستان در حوزه ایثار وشهادت کار کردند و برخی از آن‌ها بیشتر به این حوزه پرداختند که خبرگزاری تسنیم در بیرجند یکی از آن خبرگزاری‌های فعال در حوزه ایثار وشهادت است.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: شهدا ولی نعمتان ما هستند وما هرچه داریم ازایثار، رشادت، مقاومت شهدا وخانواده های آنان است، زیرا شهدا از خانواده وفرزندان خود گذشتند تا ما به آرامش برسیم.
حجت الاسلام معصومی افزود: مقام معظم رهبری در زمان انتصاب حجت الاسلام شهیدی در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تاکید کردند که تا می‌توانید از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان سرکشی کنید.
وی بیان کرد: خراسان جنوبی امسال با همت و تلاش تمامی مسئولان دستگاه‌ها 85 درصد از خانواده‌های شهدا و ایثارگران را سرکشی کرد،که این دیدار‌ها شامل دیدار از همسران، والدین و فرزندان شهدا،جانبازان و ایثارگران است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: در بازدیدو سرکشی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران (طرح سپاس) خراسان جنوبی در کشور مقام نخست را از آن خود کرده است.
معصومی افزود: از دیگر برنامه‌های ما بحث اشتغال فرزندان ایثارگران است که امسال با توجه به ظرفیت استان تلاش کردیم بخشی از فرزندان شاهد و ایثارگر را شاغل کنیم.
وی با اشاره به مجتمع فرهنگی، ورزشی ایثار اظهار داشت: فاز نخست این مجتمع را افتتاح کردیم و دیگر فاز‌ها هم آماده است ولی چون فاز‌ها به یکدیگر مرتبط است باید منتظر بمانیم تمام فاز‌ها از نظر تاسیسات برقی و دیگر موارد تکمیل شود، بعد افتتاح کنیم.
حجت الاسلام معصومی افزود: تاکنون برای این مجتمع نزدیک به 11 میلیارد تومان هزینه شده است و امیدواریم تا خردادماه 94 به افتتاح برسد.
وی تصریح کرد: همزمان با افتتاح این مجتمع تجهیزات آن ارسال و نصب می‌شود واین مجتمع بخش‌های گوناگونی از جمله بخش درمانی، خوابگاهی، ورزشی و فرهنگی دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: طبق دستور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تمامی معوقات خانواده‌های ایثارگران، شهدا و جانبازان تا پایان سال 90 پرداخت شد و در حال حاضر هیچ گونه بدهی تا پایان سال 90 نداریم.
حجت الاسلام معصومی با اشاره به دیگر فعالیت‌های این اداره کل افزود: در شهرستان‌ها فعالیت‌هایی نظیر فعالیت قرآنی، فرهنگی، ورزشی، واردویی، علاوه بر دیگر فعالیت ها نیز داریم.