برگزاری گردهمایی روسای هیئت مدیره مراکز کانون بازنشستگان بنیاد

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب : ۱۲۰۱۹۸
گردهمایی یک روزه روسای هیئت مدیره مراکز کانون بازنشستگان بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف بحث پیرامون هماهنگی و یکسان سازی فعالیت شعب کانون در استان ها و بررسی برنامه های سال 94 این کانون برگزار شد.
برگزاری گردهمایی روسای هیئت مدیره مراکز کانون بازنشستگان بنیاد
به گزارش «ایثار»، گردهمایی یک روزه روسای هیات مدیره مراکز کانون بازنشستگان بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح روز سه شنبه، 29 اردیبهشت ماه 94 با هدف بحث پیرامون هماهنگی و یکسان سازی فعالیت شعب کانون در استان ها، اخذ پیشنهاد و ارائه راه کارهای روسای کانون ها برای رفع مشکلات اعضا، بررسی عملکرد سال 93 و بررسی برنامه های کانون در سال 94 با حضور منصور میرمرادی، معاون توسعه مدیریت، ریاحی کیا، مدیرکل منابع انسانی و روسای هیئت مدیره کانون های استانی در ساختمان شهید رسول زاده برگزار شد.
معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران در این گردهمایی با تبریک ایام رجب و شعبان، خطاب به روسای هیئت مدیره کانون های استانی، گفت: شما به عنوان بهترین های بنیاد، همواره همراه و در کنار خانواده های شهدا و ایثارگران بوده و به آنها خدمت کرده اید.
وی با تأکید بر اینکه شروع هر کاری نیازمند یک رابطه دو طرفه است، اظهار داشت: هرکجا که انتظار داشته باشیم کارمان یک طرفه انجام شود، پیشرفت نخواهیم داشت. پس برای توسعه موفقیت های خود باید خودمان هم گام برداریم و تلاش کنیم.
میرمرادی با اشاره به راه کار بنیاد برای فرصت دادن به بازنشسته ها، گفت: تعمیم دادن ظرفیت ها و استفاده صحیح و به جا از آن می تواند موفقیت های خوبی را در پی داشته باشد. همچنان که این ظرفیت ها  در حوزه منابع انسانی حاصل شده و گام هایی نیز برداشته شده است، ولی نباید از این موضوع غافل شد که مشارکت شما در این مسیر الزامی است.
وی با بیان تاکید حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به امور مرتبط با بازنشسته ها، افزود: ما می دانیم و همواره تأکید می کنیم که شما بهترین های سازمان هستید و همواره نیز کمک می کنیم که کانون های استانی بتوانند از ظرفیت های استان ها استفاده کرده و پیشرفت کنند.
معاون توسعه مدیریت بنیاد، افزود: شما بهترین دوره عمر خود را در بنیاد سپری کرده اید و در طول این سال ها از نظر معنوی رشد کرده و بهره برده اید. اینکه بنیاد امروز به این شکل در حال خدمت رسانی به ایثارگران است نیز مدیون حضور و فعالیت های شما در این سازمان است.
میرمرادی ادامه داد: کسانی که پس از 30 سال خدمت از سازمان منفک شده اند، از ما جدا نشده اند و بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره معطوف به همکاران و خانواده هایی است که در حال حاضر در سازمان حضور ندارند.
معاون توسعه مدیریت بنیاد با تأکید بر همکاری و هم گامی در پیشبرد امور و رفع مشکلات و تقویت کانون بازنشستگان، گفت: در این صورت گام ها مستحکم تر و موفقیت ها نیز بیشتر می شود. بازنسشتگان بنیاد مایه عزت و افتخار ما هستند و ما می خواهیم فضایی برای آنها ایجاد شود که بازنشسته ها، کانون های بازنشستگی را مکان امید خود تلقی کرده و در آن فعالیت کنند.
مدیرکل منابع انسانی بنیاد در ادامه این گردهمایی با تأکید بر همکاری روسای هیئت مدیره کانون های استانی با ستاد مرکز در راستای رفع برخی مشکلات و نیل به اهداف کانون، گفت: ارسال مشکلات استان ها به صورت مکتوب به مرکز می تواند ما را در رفع مسایل و برداشتن قدم های مثمر ثمر در بهبود فعالیت کانون ها یاری کند.
ریاحی کیا ادامه داد: با شناسایی پتانسیل های اجرایی مراکز استان ها و ارائه بسیاری از تکالیف به آنها بسیاری از مسائل موجود مرتفع می شود. همچنین در این صورت توانمندی های کانون های بازنشستگی استان ها نیز ارتقا یافته و در نتیجه خدمات بهتری به اعضا ارائه می شود.
وی با تاکید بر برقراری تعامل مدیران و اعضای کانون های استانی با مدیران کل استان ها و ادامه این تعامل و همکاری، افزود: ما نیز به نوبه خود در این زمینه فعالیت می کنیم و در صدد هستیم که بازنشستگان بتوانند در بحث های سیاحتی و زیارتی از امکانات پیش بینی شده برای شاغلان در بنیاد استفاده کنند.
ریاحی کیا گفت: استفاده از تسهیلات ویژه برای بازنشستگان بنیاد منوط به پیگیری روسای کانون های استانی است. ما نیز می خواهیم که استفاده بازنشسته ها از این امکانات سیستمی شود و آنها هم بتوانند بدون مشکل از خدمات بنیاد بهره ببرند.
مدیرکل منابع انسانی با اشاره به بحث درمان بازنشستگان و تاکید بنیاد بر خدمات رسانی در این زمینه، گفت: بنیاد مبلغی برای هزینه درمان بازنشستگان و یا وابستگان آنها که دچار بیماری صعب العلاج هستند در نظر گرفته است. همچنین با همکاری بیمارستان ساسان این بیماران می توانند از استان های سراسر کشور به تهران منتقل شده و از خدمات پزشکی و درمانی این بیمارستان استفاده کنند.
ریاحی کیا اظهار داشت: طی تفاهم های به عمل آمده بر آن هستیم که استفاده از امکانات مراکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار به بازنشسته های بنیاد نیز تسری یابد و آنها هم بتوانند مانند خانواده های ایثارگران و سایر کارکنان شاغل در بنیاد از خدمات رفاهی، ورزشی و درمانی این مراکز استفاده کنند.
در این گردهمایی، روسای هیئت مدیره مراکز کانون بازنشستگان بنیاد به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه نظام مند کردن خدمات بنیاد به بازنشسته ها، پیگیری طرح تکریم بازنشستگان در قالب طرح خدمات رسانی به پرسنل، لزوم تغییر نگاه ستاد مرکز به بازنشستگان استانی، ادامه عضویت بازنشسته ها در صندوق وام کارکنان بنیاد، پایدار کردن خدمت رسانی به بازنشسته ها و رفع مشکلات فضای کاری کانون های بازنشستگی پرداختند.
 انتهای پیام/