سفر قائم مقام بنیاد به استان خراسان رضوی در دومین روز هفته دولت

تاریخ انتشارسه شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب : ۱۳۱۸۶۷
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس هیئت امنای صندوق قرض الحسنه شاهد در دومین روز هفته دولت در سفر به استان خراسان رضوی گفت: نیروی انسانی به عنوان یک سرمایه بزرگ در اختیار سازمان‌های عظیم کشور باید توسعه یابد و این توسعه باید همراه با رشد معنوی افراد باشد.
سفر قائم مقام بنیاد به استان خراسان رضوی در دومین روز هفته دولت
به گزارش «ایثار»، سردار محسن انصاری صبح امروز، سوم شهریور 94 در چهارمین همایش روسای مناطق صندوق قرض الحسنه شاهد که در سالن همایش‌های هتل ثامن مشهد مقدس برگزار شد ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت، اظهار داشت: به طور قطع خون ریخته شده شهدا موجب شده است که جمهوری اسلامی ایران امروز با اراده‌ای قوی در برابر ابر قدرت‌های جهان بایستد و در مقابل آن‌ها به پیروزی برسد.
وی افزود: خدا را شاکر هستیم که با وجود افتتاح این صندوق در سال 1374 شاهد رشد ارزش افزوده بالایی هستیم که در نتیجه فعالیت این صندوق برای نظام به وجود می‌آید.
رییس هیئت امنای صندوق قرض الحسنه شاهد تصریح کرد: توسعه منابع انسانی، ارتقای سطح کیفی، نظام‌مند کردن امور و نظارت بر ارائه تسهیلات و پرداخت‌ها از جمله مهم‌ترین اهداف صندوق قرض الحسنه شاهد است.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ سازمانی یکی از مباحث مهم مدیریتی در صندوق قرض الحسنه شاهد است، گفت: بر همین اساس در بند یک سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی توسط رهبر معظم انقلاب آمده است که «نهادینه سازی فرهنگ سازمانی  و ارزش نهادن به سرمایه‌های اجتماعی و سازمانی باید از مهم‌ترین اهداف در نظام اداری کشور باشد» و بر پایه این گفتار ارزشمند می‌توان برای فرهنگ سازمانی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی، سه لایه با نام‌های جلوه‌های ظاهری، ارزش‌های مورد حمایت و  باورهای مشترک تقسیم‌بندی کرد.
سردار انصاری با اشاره به اینکه یکی از سرمایه‌های بزرگ امروز سازمان‌ها نیروی انسانی است، بیان کرد: این سرمایه به عنوان یک منبع استراتژیک در دنیا شناخته می‌شود که سرمایه‌ای عظیم در فرآیند تولید و خدمات یک نظام اداری است، به طور قطع ارتقای منابع انسانی از طریق رشد معنوی، مهارت و تخصص افراد یکی از اهداف مهم صندوق قرض الحسنه شاهد است.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه این موسسه و صندوق یک موسسه میانسال است که در 20 سال گذشته به بهترین نحو به مشتریان خود خدمت داده است، خاطرنشان کرد: در این راه مدیران زیادی بر این سازمان ارزش‌های افزوده مختلفی ایجاد کردند که خوشبختانه حضور همین کادر با تجربه در میان مدیران صندوق موجب رشد و بالندگی امروز آن شده است.
دکتر محسن انصاری با بیان اینکه باید از بنیان‌گذاران این صندوق تشکر ویژه کرد که چنین خدمت بزرگی به جامعه ایثارگری کرده‌اند، تصریح کرد: اگر امروز این صندوق قریب به یک هزار میلیارد تومان در سال و با نرخ سود کمتر از نیم درصد به جامعه ایثارگری تسهیلات ارائه می‌دهد ظرف 20 سال گذشته خدمات دهی این صندوق و اعطای تسهیلات به جامعه ایثارگری چند ده برابر شده است.
وی با بیان اینکه امروز از 310 هزار نفر تحت پوشش صندوق قرض الحسنه شاهد، حدود 900 میلیارد تومان در سال گذشته تسهیلات داده شده است، اظهار داشت: باید برای افزایش تسهیلات اعطایی به ایثارگران عددی مشخص به تناسب تورم و شرایط اقتصادی کشور در نظر گرفت.
سردار انصاری گفت: با نهادینه سازی فرهنگ سازمانی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی و ارتقای منابع انسانی باید جایگاه صندوق قرض الحسنه شاهد را افزایش دهیم.
بهره برداری از محل جدید صندوق قرض الحسنه شاهد در خراسان رضوی
مکان جدید صندوق شاهد استان خراسان رضوی با حضور قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران به بهره‌برداری رسید.
بنا براین گزارش، سردار محسن انصاری در حاشیه مراسم افتتاح محل جدید صندوق قرض الحسنه شاهد در مشهد مقدس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت و تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت امام رضا (ع)، اظهار داشت: آنچه در زمینه صندوق قرض الحسنه شاهد مورد تاکید بنیاد شهید و امور ایثارگران است بهره مندی تمام ایثارگران از خدمات و میزان وام در نظر گرفته شده در این صندوق است.
وی افزود: امروز میزان ارزش ریالی وام‌های این صندوق 40 درصد رشد داشته است و این در حالی است که امروز این صندوق بیش از 310 هزار عضو در سراسر کشور دارد و تلاش بنیاد بر این است که دامنه حضور جمع بیشتری از ایثارگران را در این صندوق فراهم آورد.
سردار محسن انصاری تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بر آن شده‌ایم تا ایثارگران غیر حقوق بگیر هم در این صندوق عضو شوند تا آن‌ها هم از تسهیلات این صندوق بهره ببرند.
در مراسم افتتاحیه محل جدید صندوق قرض الحسنه شاهد در خراسان رضوی سفاهن مدیرعامل و تعدادی از مدیران دفاتر استانی و مرکزی صندوق قرض الحسنه شاهد، عابدی مقدم مدیرکل، ملک دار قائم مقام و تعدادی از معاونین بنیادشهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز حضور داشتند.
لازم به ذکر است محل جدید صندوق قرض الحسنه شاهد خراسان رضوی واقع در خیابان شهید مدرس 12 جنب اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی قرار گرفته است.
انتهای پیام/