آشنایی با ۵ شهید مدافع حرم استان گلستان

تاریخ انتشاريکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب : ۱۴۲۴۰۱
آشنایی با ۵ شهید مدافع حرم استان گلستان
جوانان رشید استان گلستان نیز در این راستا بصورت داوطلبانه و خودجوش به دفاع از حرم حضرت زینب (س)پرداختند و ۵ تن از دلاورمردان این خطه شربت شهادت را نوشیدند.
شهید غلامعلی تولی اولین شهید مدافع حرم استان گلستان
این شهید بزرگوار عضو تیپ ۶۰ زرهی عمار یاسر گنبد بود که برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) به سوریه رفت و در نبرد با تکفیری ها  در ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ در سوریه به شهادت رسید .
این شهید بزرگوار در شرایطی به سوریه رفت و به شهادت رسید که آن روزها امکان رسانه ای شدن این مباحث ممکن نبود لذا بسیار مظلوم واقع شده است.
سرهنگ پاسدار علی کوهی فرمانده تیپ ۶۰ زرهی عمار یاسر گنبد کاووس با بیان خاطره ای از این شهید بزرگوار گفت: شهید تولی قبل از اعزام به این ماموریت نزدبنده آمد و گفت: خواسته ای از شما دارم فکر کردم شایدمشکل مالی دارد. گفت قول می دهی انجام بدهی گفتم شما خواسته ات را بگو انشاا… که بتوانم بر آورده کنم بعد گفت: دعا کنید برایم تا شهید شوم!
سید احسان حاجی حتم لو دومین شهید مدافع حرم استان گلستان
سید احسان حاجی حتم لو عضو رسمی سپاه پاسداران و جمعی تیپ ۴۵جوادالائمه (ع) گرگان بود که بهمن ماه۱۳۹۳در دفاع از حریم اهل بیت و مبارزه با تکفیری های جنایتکار در حلب سوریه در راه اعتلای حق به درجه عظیم شهادت رسید.
شهید سید احسان حاجی حتم لو، سی و سومین شهید گرانقدر دانشگاه جامع علمی کاربردی در گرگان بود که در مقطع کار‌شناسی رشته مدیریت امور فرهنگی مرکز آموزش علمی کاربردی امام حسین (ع) گلستان درس می خواند.
پیکر پاک شهید با حضور خانواده، مسئولین و مردم شهید پرور گرگان از بهداری سپاه گرگان به سمت گلزار شهدای امام‌زاده عبداله (ع) این شهرستان تشییع شد.
سیدمحمد طاها فرزند سید احسان که در زمان شهادت پدربدنیا نیامده بود، هفت ماه بعد در مرداد ماه سال ۹۴ دیده به جهان گشود.
سومین شهید مدافع حرم استان گلستان شهید قاسم غریب
شهید قاسم غریب در تاریخ ۱/۱/۱۳۶۱در روستای سیدمیران به دنیا آمد. بستر رشد اجتماعی این شهید بزرگوار طبقه کشاورز و زحمتکشی بود که با نون حلال شیرمردانی چون قاسم غریب را تحویل جامعه داد.
او فرزند دوم خانواده ای بود که سه برادر و یک خواهر را در خود جای داده بود. محمدرضا غریب پدر شهید قاسم غریب در حالی که زمین زراعی زیادی نداشت با سختی و مشقت فراوان فرزندان خود را تربیت کرد.
شهید مدافع حرم قاسم غریب دوران تحصیلات ابتدایی را در دبیرستان شهید صادق تازیکه سیدمیران گذراند و دوره راهنمایی را نیز در همان روستا به مدرسه آزادگان رفت. او برای تحصیل در مقطع دبیرستان عزم گرگان کرد و دردبیرستان شهید رجایی گرگان مشغول تحصیل شد.
قاسم غریب در سال ۱۳۷۹بعد از اخذ مدرک دیپلم در کنکور دانشکده افسری دانشگاه امام حسین (ع) شرکت کرد و قبول شد و رسما به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد.
او ۵سال بعد در سال ۱۳۸۴در شهر قم با خانم اعظم السادات حسینی خادم افتخاری مسجد جمکران ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو فرزند پسر۶و ۸ساله بنام های امیرعباس و محمد امین بود.
 
او بعد از ازدواج به شهر مقدس قم رفت و تا دوسال پیش در این شهر زندگی می کرد. طی این سالها، او در میدان رزم با گروههای انحرافی پژاک و منافقین داخلی مجاهدانه جنگید تا اینکه یک چشم خود را از دست داد و همچنین ۴ ترکش نیز در بدن وی جاخوش کرد.
بعد از جانباز شدن از ناحیه چشم، به توصیه پزشک که باید برای حفظ چشم دیگر مناطق مرطوب را برای ادامه کارت انتخاب کنی، وی به زادگاهش گلستان آمد و مدتی در سپاه استان و بعد از آن نیز به گردان های تکاور تیپ مردم پایه سپاه نینوا پیوست.
اما این موجود پرخروش و رزمنده شجاع را یارای دوری از نبرد و میدان رزم نبود و با درک صحیح از شرایط روز و عربده کشی تکفیری های مزدور اسراییلی، آهنگ سوریه کرد و داوطلبانه برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) به این کشور رهسپار شد.
شهید غریب بعد از انتقال همسر و فرزندان و زندگی خود به شهر قم، به سوریه رفت و به مبارزه با تکفیری ها پرداخت و این دومین مرحله ای بود که او برای دفاع از حریم حضرت زینب (س) به سوریه می رفت و آخرین باری بود که وطن را می دید و در ۲۴رمضان سال ۹۴در ارتفاعات تلمور سوریه برای همیشه از میان ما پر کشید.
چهارمین مدافع حرم گلستان شهید سید محمد حسین میردوستی دوزین از مینودشت
شهید سید محمدحسین میردوستی در تاریخ ۱۳/۴/۱۳۷۰به دنیا آمد و در تاریخ ۱/۸/۱۳۹۴ همزمان با تاسوعای حسینی در هنگامه دفاع از حرم مطهر عمه سادات، حضرت زینب کبری (سلام ا… علیها) به فیض شهادت نائل آمد.
پیکر مطهر شهید سید محمد حسین میر دوستی پس از تشییع در تهران با حضور سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول اله و امت حزب اله، در قطعه ۵۰ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) تهران به خاک سپرده شد.
از این شهید والامقام «محمد یاسا»ی ۱۳ ماهه (متولد ۷/ ۷/۹۳) به یادگار مانده است.
به «محمد یاسا» _فرزند ۱۳ ماهه شهید_ خواهیم گفت: درست است که خون پدرت بر زمین ریخته شده است اما این خون می جوشد و درختانی را آبیاری خواهد کرد و مردان با صلابتی را به وجود می آورد که در دفاع از این مرز و بوم همچون پدرت، دلاوری خواهند کرد. خون این شهید ریخته شد اما راهش ادامه دارد. کفر می داند که لشکر اسلام به هیچ وجه در برابرشان کوتاه نمی آید.
دوستان شهید می گویند: در روز آخر که این شهید بزرگوار و همرزمانش سوار اتوبوس شدند و ما خواستیم با آن ها خداحافظی کنیم، با لبانی خندان و بشاش بودند که حالات «حبیب ابن مظاهر» در شب عاشورا را برایمان تداعی کردند.
وصیت نامه شهید محمد حسین میردوستی دوزین
با سلام و صلوات خدمت آقا امام زمان (عج ا… تعالی فرجه الشریف) که اگر لطف ایشان نبود بنده در این سنگر نبودم.
سلام همسرم؛
از تو می خواهم فرزندمان را در راه حق و پشتیبان ولایت بزرگ کنی و به او بیاموزی که همیشه در این راه باشد.
و بعد از شهادتم بخاطر من گریه نکن؛ چون من در راه خدا شهید شدم.و به پسرم بگو که پدرت برای امنیت کسانی مثل خودش در این راه رفت.
ان شاا… بتوانم جبران کنم.
سلام به پدر و مادرم؛ سلام به شما که تا بزرگ شدنم زحمات بسیاری کشیده این.
پدرم ممنونم؛ بابت همه چیز ممنون.
از این که به من آموختی پشتیبان ولایت باشم و همیشه من را در این راه تشویق می کردی.
مادرم ممنونم که همیشه به من لطف داشتی. و از شما پدر و مادرم می خواهم بعد از من از همسرم و پسرم مراقبت کنید. آن ها را بعد از خدا به شما سپردم.
از خواهران و برادرم می خواهم که در راه ولایت و پشتیبان آن باشند و حجاب خود را نگه دارند و مراقب همدیگر باشند و با هم باشید.
فرزندم، آقا محمد یاسا، پسرم؛
نمی دانم چه زمانی این نامه را می خوانی؟ از تو می خواهم در زندگی ات پشتیبان ولایت باشی و مراقب فریب دشمن باشی.
شرمنده که نتوانستم باشم؛ دوستت دارم پسرم. مراقب خودت باش. یا علی.
اگر شهادت بنده به گونه ای بود که در کما یا مرگ مغزی رفتم اعضای بدنم را اهدا کنید. به امید این که این گونه باشد.
پنجمین شهید مدافع حرم اسماعیل زاهد پور
۱۱ آبان ماه ۹۴ بود که خبر شهادت یکی دیگر از فرزندانِ «اسلام ناب محمدی(ص)» در شهر حلب سوریه اعلام شد. شهرستان کردکوی اولین شهید مدافع حرم خود را در دفاع از حرم حضرت زینب (س) تقدیم اسلام ناب محمدی کرد.
خون پاکِ «اسماعیل زاهدپور»، به دست «مزدوران سعودی» و «پیروان اسلام آمریکایی» بر زمین ریخت و ارواحِ پاکش به ارواحِ مطهر صدها شهیدِ مدافعِ حرمِ بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(سلام اله علیها) پیوست.
اسماعیل زاهدرپور فرزند رجب که بازنشسته تیپ یکم نینوا استان گلستان بود به مدت یک ماه به صورت داوطلب در سوریه به مبارزه با تکفیری های داعشی ملعون مشغول بود که در شهر حلب سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
گفتنی است، شهید اسماعیل زاهدپور از تکاوران یگان صابرین تیپ مردم پایه نینوا گلستان و از مربیان آموزش پاراگلایدر و چتربازی و تخریب بود.
فرمانده تیپ مردم پایه نینوا استان گلستان در این دیدار ضمن دلجویی از خانواده این شهید بزرگوار با توجه به این نکته که شهید برای خود هدفی داشت، گفت: شهید اسماعیل زاهدپور به آرزوی دیرینه اش رسید.
سردار ملک اظهار داشت: شهید زاهدپور با اینکه بازنشست شده بود، بعد بازنشستگی هم داوطلب اعزام به سوریه بود.
وی ادامه داد: شهید اسماعیل در زمان بازنشستگی دائما به یگان ما مراجعه می کرد که من دوست دارم به سوریه به جهت مبارزه با تکفیری های داعش اعزام بشم و هر طور هست با درخواستم موافقت کنید.
این فرمانده نظامی اظهار داشت: حقیقتا اعزام بازنشسته ها در اولویت اعزام ما نبودند و معمولا شاغلین پاسدار را که آنها هم بصورت داوطلبیست بعنوان مستشار به سوریه اعزام می کنیم ولی دیدم که شهید زاهدپور به موافقت اعزامش اصرار می ورزد لذا ما هم اقدام کردیم و اسمش را به تهران دادیم که بخاطر مهارت و تخصص بالای این شهید به درخواست وی مبنی بر اعزام به سوریه از سوی تهران موافق شد.
سردار ملک در خصوص نحوه شهادت شهید زاهدپور گفت: شهید زاهدپور و همرزمانش در شهر حلب سوریه با تکفیریهای داعش درگیر شدند و تعدادی زخمی و شهید می شوند.
این تعداد از رزمندگان سمت دشمن می مانند که رزمندگان اسلام و مدافع حرم شب بعد عملیات برای آزادسازی زخمی ها و شهدا انجام می شود که پیکر مطهر شهید اسماعیل زاهدپور و تعداد دیگری از زخمی ها و شهدا از داعش بازپس گرفته می شود.
انتهای پیام/