اقتصاد مقاومتی را نمیشود با شعار اجرایی کرد

تاریخ انتشاردوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۵
کد مطلب : ۱۴۳۶۰۹
سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی در همایش نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر خراسان شمالی با اشاره به مساله مهم اقتصاد مقاومتی گفت : اقتصاد مقاومتی را نمی توان با شعار اجرایی کرد بلکه تنها راه شکل گیری اقتصاد مقاومتی در جامعه کار، تلاش و وحدت نظر است و از سوی دیگر نیز باید در رفتارها و گفتار خود نیز اصلاح اساسی انجام دهیم.
اقتصاد مقاومتی را نمیشود با شعار اجرایی کرد
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی در همایش نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر خراسان شمالی اظهار داشت:باتوجه به اینکه دولت یازدهم از ابتدای استقرار خود به موضوع به کارگیری نیروهای جامعه ایثارگری و شاهد اهمیت نشان داده لذا ما نیز در جذب این نیروها از هیچ تلاشی دریغ نکرده ایم.
پرویزی در ادامه توضیح داد:هیچ سهمیه ای از جامعه ایثارگران در این مدت دوسال حذف نشده و 32درصد سهمیه جذب حتی بیشتر از سهمیه اعلام شده را به ایثارگران و فرزندان شاهد اختصاص دادیم.
وی با تاکید براینکه توجه به نیروی انسانی توانمند از دغدغه های اصلی ماست، خاطرنشان کرد: تمام اختیارات جذب نیرو در اختیار استاندار نیست و ما برای استخدام حتی یک نفر خارج از بحث قانونی آن باید پاسخگو باشیم بنابراین اختیار تام در موضوع استخدامی ها نداریم.
پرویزی تصریح کرد:اگر مدیری در استان فرزندانویااقوام خود را با رابطه استخدام کرده باشد ظرف کمتر از یک هفته مدیر مربوطه عزل خواهد شد .
وی بیان کرد: نخبگان باید با انجام کارها و فعالیت های تخصصی خود در سطح جامعه به توسعه این استان کمک کنند و از سوی دیگر باید بدانند که برای برآورده شدن انتظارات و تصمیمات ضروری خود شرایط اکنون کشور را نیز درنظر بگیرند.
وی افزود:اینکه در برخی مواقع گفته میشود که مسوولان به فکر نبوده و کم کاری کرده اند این بی انصافیست چرا که تمام تلاش مدیران حل مشکلات است و باید تلاش کنیم خواسته های خود را منطبق با شرایط کشور درنظر بگیریم.
استاندار خراسان شمالی به مساله اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت:اقتصاد مقاومتی را نمی توان با شعار اجرایی کرد بلکه تنها راه شکل گیری اقتصاد مقاومتی در جامعه کار، تلاش و وحدت نظر است و از سوی دیگر نیز باید در رفتارها و گفتار خود نیز اصلاح اساسی انجام دهیم.
سید علی اکبر پرویزی خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه شرایط برای جامعه ایثارگران به مراتب سخت تر است اما این افراد می توانند به تداوم نظام و رابطه مناسب با مردم اهتمام بیشتری نشان دهند.
وی همچنین به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز اشاره کرد و اظهار داشت:قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با اینکه در دولت قبل تصویب شد اما ابلاغ نشد و برای نخستین بار در دولت یازدهم اجرایی شد که امیدواریم این قانون به طور کامل اجرایی شود و شاهد تامین حداقل های ایثارگران در استان و کشور باشیم.
قبل از سخنان استاندار آقایان مهدی قاسمی فرد ، حمید امیری ، مصطفی ایزدی ، عبدالحسین قاضوی گرمه ، نقدعلی علوی فرد و سرکار خانم ستایش مهر  به نمایندگی از 92 نخبه و سرآمد شاهد و ایثارگر خراسان شمالی به بیان دیدگاه های و دغدغه های خود پرداختند .
آ