یادواره شهدای مدافع حرم خراسان شمالی برگزار می شود

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۰
کد مطلب : ۱۶۶۷۴۱
حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی ضمن اعلام خبر برگزاری یاد اره شهدای مدافع حرم استان این شهدا را نمونه هایی از مجاهدان برجسته عصر کنونی خواند و ادامه داد : نباید اجازه داد رشادت و فداکاری این انسان های فداکار پنهان و ناگفته باقی بماند بلکه لازم است با مطرح کردن یاد و نام این شهدای عزیز در سطح جامعه حماسه های ارزشمند ایشان را ماندگار کرد .
یادواره شهدای مدافع حرم خراسان شمالی برگزار می شود
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز (یکشنبه) 16 خرداد 95 حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی از برگزاری یادواره و مراسم تجلیل از شهدای مدافع حرم استان خبر داد .
وی گفت : تجلیل از شهدای مدافع حرم تجلیل از ارزش های والای انسانی است ، چرا که این شهدای عزیز با درک و بصیرت عمیق در این مسیر قدم گذاشتند و نشان دادند که همچنان ایثار و فداکاری تنها راه مقابله با ظلم و ستم است .
حجت الاسلام عزیزی شهدای مدافع حرم را نمونه هایی از مجاهدان برجسته عصر کنونی خواند و ادامه داد : نباید اجازه داد رشادت و فداکاری این انسان های فداکار پنهان و ناگفته باقی بماند بلکه لازم است با مطرح کردن یاد و نام این شهدای عزیز در سطح جامعه حماسه های ارزشمند ایشان را ماندگار کرد .
وی فرهنگ ایثار و شهادت و گفتمان جهاد و مقاومت را عامل پویایی و اقتدار نظام خواند و گفت : آن چیزی که باعث شده است دنیای استکبار نتواند خواسته های خود را در منطقه پیاده کند وجود همین روحیه جهاد و مقاومت و در بین جوانان ایرانی است .
حجت الاسلام عزیزی در پایان گفت : مراسم تجلیل از شهدای مدافع حرم 21 خرداد بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در حسینیه منتظری بجنورد برگزار می شود .
گفتنی است شهیدان محمدتقی اربابی، محمد ابراهیم توفیقیان، فیروز حمیدی زاده و مرتضی زرهرن چهار شهید خراسان شمالی در راه دفاع از حرم حضرت زینب (س) در برابر جریان های تکفیری در سوریه به مقام شهادت نائل شدند .