سند توسعه خراسان رضوی ظرفیتی ارزشمند برای جامعه ایثارگری است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : ۱۶۷۲۲۳
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: تنظیم و تدوین سند توسعه استان در برنامه ششم یک فرصت و یک ظرفیت بسیار ارزشمند است که باید ایثارگران در آن حضور فعال داشته و از آن بهره مند شوند.
سند توسعه خراسان رضوی ظرفیتی ارزشمند برای جامعه ایثارگری است
به گزارش «ایثار»، قاسم ملک دار در نشست تنظیم و تدوین سند توسعه در برنامه ششم استان خراسان رضوی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: در تنظیم سند پیشنهادی برنامه ششم توسعه فعالیت های خوبی همراه با آسیب شناسی برنامه پنجم انجام شده است، بر همین اساس باید مطابق با تاکیدات استاندار خراسان رضوی فعالیت های خود را در تنظیم برنامه توسعه استان در برنامه ششم به پیش ببریم.
وی افزود: در استان خراسان رضوی 6 کارگروه جهت تدوین سند توسعه استان شکل گرفته است که بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در زیرمجموعه کارگروه فرهنگی و اجتماعی این کارگروه‌ها قرار دارد.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: برنامه ششم و یا سند توسعه استان یک فرصت و یک ظرفیت بسیار ارزشمند است که باید جامعه شاهد و ایثارگر این استان نیز نقشی فعال و تاثیرگذار در این سند داشته باشند.
وی افزود: در سند توسعه باید به بهترین شکل نقش آفرینی کرده و از ظرفیت بزرگ جامعه ایثارگری در توسعه این سند مهم استفاده کنیم.
ملک‌دار خاطرنشان کرد: در برش استانی سند توسعه که نشات گرفته از برش کشوری تنظیم شده است، پنج حوزه فرهنگی- آموزشی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بهداشت و درمان، اشتغال و معیشت و رفاه مشخص شده است که باید در تمامی این حوزه ها اهداف کلی، کمی، اعداد و ارقام تحقق در سال های برنامه ششم یعنی از سال 1395 تا 1399 توسط معاونین تبیین و تعریف شود.
وی افزود: در زیر مجموعه هر یک از این حوزه ها جمعا 35 برنامه محوری پیش بینی شده است، بر همین اساس تمرکز معاونین در هر حوزه تخصصی جهت افزایش و یا کاهش برنامه و تدوین فعالیت‌های سال های برنامه چهارم و پنجم، همچنین محاسبه رشد متوسط دوره چهارم به درصد و رشد متوسط دوره پنجم به درصد الزامی و ضروری است.
ملک دار بیان کرد: تدوین و بررسی عملکرد گذشته و تبیین وضع موجود و به عبارتی توصیف و تحلیل وضع موجود نیز از الزامات سند توسعه با برش استانی است.
انتهای پیام/