کتاب «شهدای منای خراسان جنوبی» رونمایی شد

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب : ۱۷۹۵۱۴
کتاب «شهدای منای خراسان جنوبی» توسط خانواده های شهدای منای خراسان جنوبی رونمایی شد
کتاب «شهدای منای خراسان جنوبی» رونمایی شد
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، کتاب «شهدای منای استان خراسان جنوبی» در نخستین یادواره سالگرد شهدای منا که در مصلي ابوالفضلي بيرجند برگزار شد، با حضور حجت الاسلام حسین زمانی معاون بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیر کل حج و زیارت خراسان جنوبی، توسط فرزندان شهدای منای استان رونمایی شد.
حجت الاسلام معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ‌‎جنوبی در حاشیه این مراسم گفت: کتاب شهدای منا حاوی زندگینامه، عکس‌ها و خاطرات شهدای منای خراسان جنوبی است.
وی با بیان اینکه در این کتاب دست نوشته‌هایی از شهدای منا وجود دارد، تصریح کرد: کتاب شهدای منا مربوط به خانواده‌های شهدای خراسان جنوبی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ‌‎جنوبی با اشاره به اینکه در 23 استان شهدای منا داریم، گفت: در برخی از استان‌ها برای تهیه کتابی مانند کتاب شهدای منای خراسان جنوبی اقدام کرده اند که البته در بعضی از استان‌ها همچون خراسان رضوی و مازندران که شهید بسیاری در فاجعه منا داشته اند کار سخت تری برای جمع آوری اطلاعات شهدا و تهیه کتاب دارند که این مهم در دست اقدام نیز می باشد. 
حجت الاسلام معصومی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا، از فرزندان این شهدای بزرگوار به جهت تهیه این کتاب، که با همکاری بنیاد شهید و حج و زیارت انجام گرفته است، تقدیر و تشکر بعمل آورد.