یادواره 400 شهید ورزشکار خراسان رضوی برگزار شد

تاریخ انتشارجمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب : ۱۸۳۷۰۷
یادواره 400 شهید ورزشکار استان خراسان رضوی با حضور مسئولین کشوری و استانی در مجموعه ورزشی شهید بهشتی مشهد مقدس برگزار شد.
یادواره 400 شهید ورزشکار خراسان رضوی برگزار شد
به گزارش «ایثار» نخستین یادواره 400 ورزشکار شهید استان خراسان رضوی با حضور خانواده‌های این شهدای والامقام و جمعی از مسئولین استانی و فرماندهان نظامی و انتظامی در مجموعه ورزشی شهید بهشتی مشهد مقدس برگزار شد.
در این مراسم سید جواد حسینی معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه این شهدای والامقام اظهار داشت: قیام عاشورا سرآغاز تولد و تبلور فرهنگ ایثار و شهادت بود که شهدای ایران اسلامی نیز پس از آن راه این قیام را ادامه دادند و آن را به اعتلا رساندند.
وی افزود: شهدای ایران اسلامی معنا و رنگی دیگر به فرهنگ ایثار و شهادت بخشیدند، آنها از جان خود گذشتند تا این مرز و بوم حفظ شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: بی شک این قبیل از مراسم‌ها فرصت بسیار مناسبی برای نکوداشت مقام یادگاران شهدا و به ویژه والدین این حماسه آفرینان همیشه جاویدان است.
وی خاطرنشان کرد: باید قدر ایثارگران ایران اسلامی را دانست چرا که تاریخ جبهه‌ها و رخدادهای ارزشمند آن دوران را در دل‌های خود ثبت و ضبط کرده‌اند.
همچنین حجت الاسلام نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی گفت: در دفاع مقدس رزمندگان در کنار فعالیت‌های مختلف خود فعالیت‌های ورزشی را نیز برای اعتلای سلامت جسم و روح خود انجام می‌دادند، به عنوان مثال می توان به رزمندگان حاضر در لشکر 5 نصر اشاره کرد که در رشته‌های مختلف ورزشی تیم تشکیل می دادند و با یکدیگر مسابقه می دادند.
وی افزود: ورزشکاران علاوه بر توانمندی جسمی خود باید روح خود را نیز بزرگ کنند و آن را با تزکیه نفس و توکل به خداوند متعال جلا بخشند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی طرح شهید پژوهی را حرکتی ارزشمند برای معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید خواند و گفت: مجلس شورای اسلامی از هر طرح ارزشمندی مانند همین طرح استقبال و از آن حمایت می‌کند.
گفتنی است در این یادواره که با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، بنیاد شهید و امور ایثارگران، شهرداری مشهد و بسیج ورزشکاران خراسان رضوی و باحضور امینی مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، عابدی مقدم مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، عباسپور مشاور استاندار خراسان رضوی، صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی و جمعی از دلدادگان فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد، ضمن تقدیر و تجلیل از خانواده‌های شهدای حاضر در این یادواره از دو کتاب «مدال شهادت» و «سکوت شهادت»  به یاد شهدای ورزشکار استان خراسان رضوی رونمایی شد.
انتهای پیام/