طرح واکسیناسیون جامعه ایثارگری خراسان رضوی آغاز شد

تاریخ انتشاردوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب : ۱۸۴۰۸۸
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: همزمان با آغاز فصل سرما طرح واکسیناسیون جامعه ایثارگری خراسان رضوی آغاز به کار کرد.
طرح واکسیناسیون جامعه ایثارگری خراسان رضوی آغاز شد
به گزارش «ایثار»، محمد جواد غلامپور از اجرای طرح واکسیناسیون جامعه ایثارگری خراسان رضوی خبرداد و اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست‌ها و ماموریت‌های معاونت بهداشت و درمان بنیاد مرکز و همچنین پیشگیری از ابتلای ایثارگران به بیماری های ویروسی به ویژه در فصل سرما، طرح واکسیناسیون گروه های خاص ایثارگر در برابر ویروس آنفولازا آغاز و در حال اجرا است.
وی افزود: در این طرح با هماهنگی های انجام شده بالغ بر 2 هزار دوز واکسن آنفولانزا از طریق درمانگاه‌های تخصصی شاهد و سایر مراکز درمانی مجاز در مشهد و سایر شهرستان های استان خراسان رضوی به ایثارگران که دچار و یا مستعد ابتلا به ویروس های واگیردار هستند و همچنین گروه‌های جانبازان خاص «70درصد» ضایعه نخاعی، بصیر، شیمیایی شدید تزریق شده تا این حماسه آفرینان همیشه جاویدان در برابر این بیماری واکسینه شوند.
وی با بیان اینکه این طرح از ابتدای مهرماه آغاز شده است، تصریح کرد: این طرح با اولویت ایثارگران بستری در منازل و یا در مراکز درمانی و توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران آغاز شده و در حال حاضر نیز در سایر مراکز شهرستان های سطح استان خراسان رضوی در حال اجرا است.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی بیان کرد: ریسک فاکتورهای ابتلا به بیماری های واگیردار در جانبازان در حال درمان بالاتر از سایر افراد جامعه است برهمین اساس امیدواریم تا با حمایت دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت با تخصیص واکسن بتوانیم تعداد بیشتری از ایثارگران مشمول این طرح را واکسینه کنیم.
انتهای پیام/