دبیر کمیته پدافند غیرعامل بنیاد خراسان رضوی؛

ستاد و کمیته‌های استانی پدافند غیر عامل در بنیاد خراسان رضوی تشکیل شد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب : ۱۸۴۳۱۷
دبیر کمیته پدافند غیر عامل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: از دوم تا هشتم آبان ماه ستاد پدافند غیر عامل در دستگاه‌های اجرایی تشکیل شد که این ستاد در بنیاد شهید و امور ایثارگران با همتی مضاعف کار خود را آغاز کرد.
ستاد و کمیته‌های استانی پدافند غیر عامل در بنیاد خراسان رضوی تشکیل شد
به گزارش ایثار خراسان رضوی، غلامرضا اطمینان در نشست پدافند غیرعامل بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار داشت: از دوم تا هشتم آبان ماه جاری ستاد پدافند غیر عامل در دستگاه‌های اجرایی تحت عنوان «نکوداشت هفته پدافند غیرعامل» تشکیل شد که این ستاد در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به ریاست قائم مقام این نهاد با همتی مضاعف کار خود را آغاز کرد.
وی افزود: قرار بر این است در این ستاد کارگاه‌های آموزشی و تبادل افکار با حضور معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به صورت تخصصی به مسائل و جزئیات این موضوع مهم بپردازند، همچنین برگزاری مانور در یکی از معاونت‌های این نهاد به همت ستاد اجرایی پدافند غیر عامل بنیاد خراسان رضوی در این طرح پیش بینی شده است.
دبیر کمیته پدافند غیر عامل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: مشابه کمیته استانی پدافند غیر عامل در سطح پایین‌تر در تمامی بنیاد شهرستان‌های استان خراسان رضوی تشکیل شده است که با ارائه گزارش این کمیته‌ها نتایج جمع بندی و سپس به ستاد استانی پدافند غیر عامل ارائه می‌شود.
وی افزود: تهدیدات سایبری و ایمن سازی آن یکی از موضوعات مهم در بحث پدافند غیر عامل است، البته در این مقوله مهم تهدیدات زیستی، تهدیدات پرتویی، تهدیدات شیمیایی، استحکام سازی زیر ساخت‌ها، پدافند اقتصادی«شفاف سازی و مقاوم سازی آن به عنوان حلقه وصل اقتصاد مقاومتی» و پدافند مردم محور جای مهمی را به خود اختصاص داده‌اند.
اطمینان گفت: در بحث پدافند غیر عامل از نقش خانواده و جامعه نمی‌توان چشم پوشید و به طور قطع یکی از وظایف مهم پدافند غیرعامل نیز توجه به وضعیت این دو رکن اساسی است.
 


" انمتهای خبر "