تولید 10 هزار اثر شهید پژوهی به همت دانش آموزان خراسان رضوی

تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب : ۲۰۵۵۹۶
10 هزار اثر شهید پژوهی توسط دانش آموزان خراسان رضوی تولید شده است
تولید 10 هزار اثر شهید پژوهی به همت دانش آموزان خراسان رضوی

کد خبر: ۱۶۴۴۲۸۱|| تاریخ: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه در 14 تیر ماه امسال همزمان با روز قلم اختتامیه دومین مرحله طرح شهید پژوهی در استان با معرفی آثار برتر برگزار می شود گفت: آثار برتر رونمایی شده در این دوره در قالب کتابی ویژه منتشر و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
رضا رمضانی افزود: آثار برتر دو دوره این طرح در سه سطح آموزشگاهی، منطقه و استانی تهیه و معرفی می شود.
او گفت: امسال برای سومین سال متوالی طرح شهید پژوهی در استان با هدف آشنایی و نزدیک شدن هر چه بیشتر دانش آموزان با شهدا، فرهنگ شهادت و زندگی شهیدان اجرا می شود.
رئیس اداره شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: در سومین سال اجرای این طرح نحوه تهیه و تولید آثار تغییر کرده است به این معنا که تولید آثار به صورت موضوعی از جمله شهید و نماز، شهید و قرآن، شهید و امامان معصوم(ع) برگزار می شود.
او با بیان اینکه  45 مرکز شاهدپژوهی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در آموزش و پرورش خراسان رضوی فعال است، اظهار کرد:سال تحصیلی گذشته بیش از هزار یادواره شهدا با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا در استان برگزار شد.
رمضانی تاکید کرد: توسعه، ترویج و آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایثار وشهادت مهمترین هدف اجرای طرح شهید پژوهی در استان است که به همراه سایر طرح ها و برنامه ها از جمله اردوی راهیان نور انجام می شود.
به گفته وی در این زمینه سالانه 30 هزار دانش آموز از خراسان رضوی راهی سرزمین راهیان نور می شوند.
استان خراسان رضوی دارای یک میلیون و 200 هزار دانش آموز است.
استان خراسان 2 هزار و 100 دانش آموز شهید، 273 فرهنگی و معلم شهید و بیش از 11 هزار ایثارگر فرهنگی شامل جانبار و آزاده دارد.
انتهای پیام