عملكرد «بسیار مناسب» بنياد در مناسب‌سازی ساختمان‌های اداری

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب : ۲۰۹۶۹۴
وضعيت مناسب‌سازی ساختمان‌های اداری ۴۹ دستگاه در چهارمين جلسه ستاد هماهنگی و پيگيری مناسب‌سازی كشور مورد ارزیابی قرار گرفت كه عملكرد بنياد شهید و امور ایثارگران در اين زمينه بسيار مناسب تشخيص داده شد.
عملكرد «بسیار مناسب» بنياد در مناسب‌سازی ساختمان‌های اداری
به گزارش «ایثار» مديركل تأمین مسكن و ساماندهی گلزار شهدای بنیاد شهید و امور ایثارگران و ریيس كميته حقوقي و نظارت ستاد هماهنگی و پيگيری مناسب‌سازی از برگزاری چهارمين جلسه ستاد هماهنگی و پيگيری مناسب‌سازی كشور با حضور مسئولين دستگاه‌های اجرايی و مردم‌نهاد در وزارت كشور خبر داد.
خداكرم كوليوند درباره این جلسه گفت: اين جلسه در راستای تحقق مفاد ماده ۸ آئین‌نامه اجرايی ماده ۲ قانون جامع حمايت از حقوق معلولان با رياست وزارت كشور و دبيری سازمان بهزيستی كشور و با حضور برخی از دستگاه‌های اجرايی و نمايندگان تشکل‌های جانبازان و معلولان از جمله بنياد شهيد و امور ايثارگران به‌عنوان عضو فعال و مؤثر تشكيل می‌شود.
وی افزود: در چهارمین جلسه موضوع «الگوی جامع گزارش دهی دستگاه‌ها در امر مناسب‌سازی» در دو بخش مناسب‌سازی فيزيكی ساختمان‌های وابسته عمومی و معابر و ساير وظايف دستگاه‌ها در موضوع مناسب‌سازی كه توسط كميته حقوقی و نظارت ستاد هماهنگی و پيگيری مناسب‌سازی كشور مستقر در بنياد شهيد و امور ايثارگران تهيه شده بود، مورد بررسی و تصويب ستاد قرار گرفت.
مديركل تأمین مسكن و ساماندهی گلزار شهدای بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشریح این الگو پرداخت و گفت: مطابق با الگوی مزبور تمام دستگاه‌ها موظف هستند عملكرد خود را قالب فرمت‌های تهیه‌شده به‌صورت مرتب به دبيرخانه ستاد كه در سازمان بهزيستی مستقر است گزارش کنند. سپس از طريق دبيرخانه مزبور عملكرد مناسب‌سازی دستگاه‌های اجرايی مورد ارزيابی قرار گرفته و گزارش آن به ستاد ارسال خواهد شد.
کولیوند ادامه داد: كميته حقوقی و نظارت تاكنون با برگزاری بيش از ۹ جلسه اصلی با حضور دستگاه‌های عضو، ۱۳ موضوع مهم در خصوص مناسب‌سازی شهری را مورد بررسی قرار داده و ۵ موضوع را مصوب و برای تایید به ستاد و دبيرخانه ستاد ارسال کرده است و خوشبختانه عملكرد اين كميته نسبت به عملكرد دو كميته ديگر ستاد در جلسه مثبت ارزيابی شد.
وی در پایان گفت: همچنین وضعيت مناسب‌سازی ساختمان‌های اداری ۴۹ دستگاه در ۳۱ استان كشور مورد بررسی قرار گرفت كه عملكرد بنياد شهید و امور ایثارگران در اين زمينه بسيار مناسب تشخيص داده شد و مورد تائید ستاد قرار گرفت. دستورالعمل تشكيل کمیته‌های تخصصی در استان‌ها نیز به‌عنوان زير مجموعه ستاد هماهنگی و پيگيری مناسب‌سازی تصویب شد كه اين امر منجر به فعال شدن استان‌ها خواهد شد.
انتهای پیام/