اجرای برنامه های فرهنگی بنیاد در آستانه بازگشایی مدارس شاهد

تاریخ انتشارجمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب : ۲۱۹۵۴۸
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در آستانه بازگشایی مدارس شاهد برنامه های فرهنگی بنیاد را در این روز تشریح کرد.
اجرای برنامه های فرهنگی بنیاد در آستانه بازگشایی مدارس شاهد
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد اظهار داشت: با تمهید مقدمات و هماهنگی های به عمل آمده، همانند سال های گذشته با تعامل و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و ادارات کل آموزش و پرورش استانها در قالب ستادهای اجرایی شاهد و با هدف ایجاد فضای مناسب و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، سال تحصیلی جدید با حضور دانش آموزان شاهد و ایثارگر در مدارس شاهد آغاز می شود.
رییس ستاد برنامه ریزی طرح شاهد گفت: آذین بندی فضای مدارس شاهد به یاد دوران دفاع مقدس و ایام محرم، قرائت پیام نماینده محترم ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت بازگشایی مدارس شاهد، اجرای دکلمه و سرود دسته جمعی، سخنرانی و بیان خاطرات دفاع مقدس توسط یکی از ایثارگران و به صدا در آوردن زنگ مدرسه توسط یکی از اعضای خانواده محترم شهدا از جمله برنامه های روز بازگشایی مدارس شاهد خواهد بود.
وی تاکید کرد: ستادهای اجرایی شاهد استان از مهمترین ارکان طرح شاهد برای پی گیری امور تحصیلی و آموزشی دانش آموزان شاهد و ایثارگر هستند، بنابراین توصیه اینجانب به اعضاء این ستادها این است که با شروع سال تحصیلی برنامه ریزی مناسب و لازم برای ادامه تحصیل موفق این عزیزان به عمل آید و مهم ترین وظیفه بنیاد و آموزش و پرورش مبنی بر نظارت بر روند تحصیلی دانش آموزان جامعه هدف با استفاده از کارشناسان مجرب و بطور مستمر انجام شود.
وی ادامه داد: از افراد متعهد، مجرب و علاقه مند به امور ایثارگران به عنوان مدیران، معلمین و کادر مدارس شاهد استفاده شود تا اهداف مورد نظر در مورد این عزیزان مطابق فرمان حضرت امام خمینی (ره) محقق شود.
وی در پایان گفت: به همه دانش آموزان عزیز شاهد و ایثارگر توصیه می کنم که سال تحصیلی جدید را با یاد و ذکر حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و با تأسی به ایشان آغاز کنند و با به کارگیری همه توان و تلاش خود برای ارتقاء علمی و فرهنگی کوشش کنند تا ان‌شاءالله خداوند متعال آنها را در این مسیر الهی و نورانی یاری و موفق کند.
انتهای پیام/