​قائم مقام بنیاد خراسان رضوی خبر داد

برگزاری 120یادواره و یادبود به نام شهید حججی در خراسان رضوی

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲
کد مطلب : ۲۲۲۸۵۲
قائم مقام بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: از زمان شهادت شهید حججی تا به امروز بیش از 120 یادواره ، یادبود ، مسابقه و همایش به نام شهید مدافع حرم برگزار شده است.
برگزاری 120یادواره و یادبود به نام شهید حججی در خراسان رضوی
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی،  قاسم ملکدار ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم اظهار کرد: دشمن درصدد جدا کردن جوانان از فرهنگ ایثار و شهادت است و با تمامی ابزار های روز به سبک های متفاوت این نیرنگ شوم خود را اجرایی میکند اما روحیه انقلابی جوانان این مرز و بوم ، از جمله شهید حججی تمامی حلیه و مکرهای دشمنان را نابود می کنند.
وی به برگزاری یادواره شهید حججی در خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: از ابتدای شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی تاکنون در استان خراسان رضوی 120یادواره شهید حججی برگزار شده که از این تعداد 20 برنامه شامل نمایشگاه ، مسابقه و... بوده است
ملکدار تصریح کرد: شهادت شهید حججی باعث شده ،هزاران غنچه ایثارگری ، در جامعه شکوفا شده وبا روحیه انقلابی ، در شور حسینی ودر مهر حسینی شرکت فعال داشته اند .
وی در همین راستا خاطر نشان کرد: هزاران نفر در مراسم های تشییع و وداع این شهید بزرگوار بپاخاستند تا نشان دهند شهادت شهید حججی هزاران رزمنده در مسیر مکتب اهل بیت (ع) تربیت کرد.
قائم مقام بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی افزود: مشهد مقدس که میزان بیش از 200شهید مدافع حرم است اکنون پایگاه مردمی برگزاری یادواره شهداست و فرهنگ و ایثار و شهادت در قلب مردم به ویژه جوانان نهادینه شده است.
وی خاطر نشان کرد: نشر تصاویر شهدای مدافع حرم در تلگرام، ایستاگرام و فضای مجازی نشان دهنده علاقمندی جوانان و نوجوانان ما به شهدای مدافع حرم است که نسل چهارم انقلاب که دفاع مقدس را ندیده و درک نکردند به صورت خود جوش، دفاع مقدس زیباتری را در جامعه رقم میزنند.
ملکدار با اشاره به برگزاری مراسم های به نام شهید حججی گفت: به صورت غیررسمی در هزاران محافل ، جلسه و مراسم، یاد شهید حججی گرامی داشته شده است و فرزندان انقلاب با شور حسینی به سوی سیره شهدا به ویژه سیره شهدای عاشورا پیش می روند.
انتهای پیام/