معرفی شهدای هرمزگان

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب : ۲۳۴۶۱۲
نگاهی به زندگینامه و یادداشت شهید خانعلی ملایی سیروئی
معرفی شهدای هرمزگان
ایثار هرمزگان :
شهید خانعلي ملايي‌سيروئي، دهم بهمن 1326، در روستاي سيروئيه از توابع شهرستان حاجي‌آباد چشم به جهان گشود. پدرش رجبعلي، كشاورز بود و مادرش قدم‌خير نام داشت. دوم اسفند 1365، در بندرعباس توسط گروه‌هاي ضدانقلاب بر اثر انفجار بمب جاسازي شده در كپسول گاز به شهادت رسيد. به همین مناسبت نگاهی به زندگینامه و فعالیت های شهید خواهیم داشت و تصویری از یادداشت های او منتشر می گردد.
نگاهی  کوتاه به زندگینامه  شهید خانعلي ملايي‌سيروئي
 دهم بهمن 1326، در روستاي سيروئيه از توابع شهرستان حاجي‌آباد چشم به جهان گشود. پدرش رجبعلي، كشاورز بود و مادرش قدم‌خير نام داشت. تا پايان دوره ابتدايي درس خواند. كارگر شركت ملي گاز بود. سال 1346 ازدواج كرد و صاحب سه پسر و سه دختر شد. دوم اسفند 1365، در بندرعباس توسط گروه‌هاي ضدانقلاب بر اثر انفجار بمب جاسازي شده در كپسول گاز به شهادت رسيد. مزار او در زادگاهش واقع است.

فعالیت های عبادی و مذهبی شهید
شهید خانعلی ملایی سیروئی  همیشه نمازهای  یومیه را می خواند وقران را تلاوت می نمود . در ماه مبارک رمضان با آن هوای گرم و طاقت فرسا روزه می گرفت . خانعلی در مراسم مذهبی و سوگواری بخصوص ماه محرم وعاشورای حسینی  و مراسم هایی که در مسجد محله برگزار می شد به صورت مداوم  شرکت می کرد .

فعالیت مهم سیاسی ،اجتماعی
شهید در دوران قبل از انقلاب و اوائل  آن همراه و همگام با مردم در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت می نمود . با شورای محل در زمینه های  مختلف  هنکاری نموده و تا آنجا که در توان داشت به افراد نیازمند و مستمندان کمک می نمود.

بارزترین خصوصیات اخلاقی شهید
شهید بزرگوار همیشه با مردم خوش برخورد بود و اخلاقی اسلامی داشت ، او دوستان و آشنایان را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت می نمود . در هنگام مشکلات  به تفکر و تامل می پرداخت و با صبر و استقامت در مقابل آن می ایستاد . با دشمنان اسلام و مسلمین دشمن بود و همه فرزندانش را  به  دفاع از اسلام  راهنمائی و هدایت می نمود.

سفارش شهید به فرزندانش
این شهید گرانقدر فرزندان خود را به درس خواندن توصیه و سفارش می نمود و از آنان می خواست که از در س بخوانند تا در آینده بتوانند در جامعه راحتر زندگی کنندو همچنین با  درس خواندنشان مشت محمکی بر دهان ابرقدرت های غرب و شرق بزنند.

تصویری از یادداشت های شهید