مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی:

شهدا پیشگامان احیای جمهوریت نظام هستند

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۴
کد مطلب : ۲۴۱۲۷۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با اشاره به نقش شهدا در تحقق جمهوریت انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: پیش‌نیاز جمهوریت، آزادی و امنیت جامعه و نظام است بنابراین می‌توان گفت شهدا پیش‌گامان احیای جمهوریت نظام اسلامی ایران هستند.
شهدا پیشگامان احیای جمهوریت نظام هستند
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: وحدت، آزادی، امنیت، استقلال، بصیرت  مراحل تحقق جمهوریت نظام اسلامی هستند و شهدا با طی این مراحل جمهوریت را برای نظام اسلامی ایران به ارمغان آوردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی همچنین با اشاره به شعارهای اصیل انقلاب اسلامی گفت: استقلال، آزادی و جمهوریت از شعارهای ابتدایی و ماندگار انقلاب هستند، بنابراین «حمایت از کالای ایرانی» متضمن استقلال اقتصادی جمهوری اسلامی است و باید جامعه متوجه باشند که در صورت تحقق شعار سال به استقلال اقتصادی دست خواهند یافت.
این کارشناسی سیاسی درباره میزان وابستگی نظام طاغوت به کشورهای خارجی تصریح کرد:  بدون استقلال، پیشرفت و توسعه معنا ندارد و یکی از صفات مذموم نظام طاغوت وابستگی آن‌ها بود به‌طوری‌که اگر سه روز کشورهای اروپایی ایران را تحریم می‌کردند نظام طاغوت سقوط می‌کرد اما حکومت جمهوری اسلامی باوجود تحریم‌های 30 ساله  اقتدار و استحکام خود را حفظ کرده است که این نشانه استقلال و عدم وابستگی است.
وی در ادامه افزود: نزاع کنونی ما با آمریکا در حوزه استقلال اقتصادی است و باید شعار سال را در این زمینه تحلیل کرد.
حسینی با اشاره به نزاع تاریخی جریان حق و باطل گفت: جبهه باطل در بطالت خود اتحاد تام دارند و ما نیز جهت دست‌یابی به استقلال اقتصادی در ذیل ولایت‌فقیه در خصوص شعار سال باید متحد و هم‌صدا شویم و توجه کنیم که استقلال اقتصادی نیازمند عزم و اراده  ملی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در انتها درباره تحقق شعار سال افزود:  قدم اول حمایت از کالای ایرانی، فرهنگ‌سازی است البته دولت به‌عنوان مصرف‌کننده بزرگ کشور باید پیش‌گام در این زمینه باشد و با تولید اشتغال پایدار و تصویب مصوبه‌هایی و اعطای مشوق‌هایی در این زمینه به جهت افزایش قدرت خرید جامعه گام بردارد.