معلمان مدارس شاهد امانت داران خوبی برای ایثارگران هستند

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب : ۲۴۴۵۱۵
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه معلمان مدارس شاهد امانت داران خوبی برای ایثارگران هستند، اظهار کرد: معلمین شهید ارج و قرب زیادی نزد پروردگار دارند زیرا از یک سو شغل انبیاء را داشتند و از سوی دیگر در راه خداوند جهاد کردند و به شهادت رسیدند.
معلمان مدارس شاهد امانت داران خوبی برای ایثارگران هستند
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام محمد حسن کاویانی روز سه شنبه 11 اردیبهشت در آستانه روز بزرگداشت معلم در مدرسه دوم متوسطه دخترانه شاهد «معراج» حضور یافت و از معلمین شاهد و ایثارگر این مدرسه تجلیل کرد.
حجت الاسلام والمسلمین کاویانی در مراسم تجلیل از معلمین که در کلاس درس برگزار شد با اشاره به پنج هزار معلم شهید در کشور گفت: معلمین شهید ارج و قرب بیشتری نزد پروردگار دارند زیرا از یک سو شغل انبیاء را داشتند و به تربیت انسان مشغول بودند و از سوی دیگر در راه خداوند جهاد کردند و به شهادت رسیدند.
وی اضافه کرد: معلم عزت و شرافت را در سطح جامعه گسترش می دهد و در حقیقت معلم معمار دانایی، گلستان دانش و زیباترین میراث گران‌بها در دنیا است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با بیان اینکه 36 هزار نفر از دانش آموزان کشور از روی صندلی همین مدارس به درجه شهادت رسیدند، اظهار کرد: این تعداد شهید دانش آموز نشان می دهد، فرزندان ما در هر زمانی نسبت به موضوعات عصر خود آگاه هستند و با دلاورمردی و شناخت، در مسیر اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام برداشتند.
وی خطاب به دانش آموزان آنها را آینده سازان کشور دانست و تصریح کرد: امروز وظیفه کسب دانش و معرفت برای تعالی کشور بر عهده شما است و با جهاد علمی می توانید یاد و خاطره شهدای دانش آموز را که در زمان دفاع مقدس، اولویت ها را به خوبی درک کردند، گرامی بدارید و راه آنها را ادامه دهید.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در دیدار با رزاقی مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش، میرقاضی رییس اداره شاهد و ایثارگر آموزش و پرورش تهران و پاشا مدیر مدرسه شاهد معراج، ضمن تبریک میلاد امام عصر (عج) به مدارس شاهد و مسئولیت سنگین آنها اشاره کرد و گفت: مجموعه مدارس شاهد همچنان کوشا، پر تلاش و با تعهد فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه مدارس شاهد امانت داران خوبی برای ایثارگران هستند، اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان مجموعه ای که به نوعی ولی دانش آموزان شاهد محسوب می شود هم دغدغه تحصیلی این عزیزان را دارد و هم نسبت به رشد عاطفی و اجتماعی آنها دغدغه مند است و آن را اولویت خود می داند.
حجت الاسلام کاویانی تصریح کرد: در زمینه رسیدگی به دانش آموزان شاهد و ایثارگران هم مجموعه بنیاد باید تلاش کند و هم ستاد طرح شاهد برنامه ریزی کند تا متناسب با نیازها و مقتضیات روز برنامه های هوشمندی را اجرا کنیم. واقعیت این است که وضعیت امروز، ظرفیت آنچه دیروز برنامه ریزی کرده ایم را ندارد و به همین دلیل باید با در نظر گرفتن مجموعه تجربیات ارزشمندی که در این سال ها به دست آمده است، مجموعه ای از مولفه ها و شاخص ها را در قالب تولید دانش برنامه ریزی و عرضه کنیم.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت و توانایی های دانش آموزان شاهد، عنوان کرد: در ایران تجربه چهل سال کار کردن با فرزندان شاهد که در دنیا به عنوان قربانیان جنگ شناخته می شوند را در اختیار داریم؛ اگر این مجموعه تولید نرم افزار و دانش نکند، جفای بزرگی به نظام و مردم خواهد بود.
وی در انتها گفت: امیدوار هستیم مجموعه اطلاعات مدارس شاهد، جمع بندی و مستند سازی شود و نهضت نرم افزاری راه بیافتد تا بتواند خروجی اقدامات خودش را با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت، به جامعه عرضه کند.
در پایان این مراسم، حجت الاسلام کاویانی با حضور در محل کلاس درس از یکی از معلمان شاهد و ایثارگر به طور نمادین و به نمایندگی از معلمان شاهد و ایثارگر تجلیل به عمل آورد.
گفتنی است، در این دیدار محمد علی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد، داوود نورچه ای معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد تهران بزرگ و امیر بهبودی معاون اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام کاویانی را همراهی کردند.
انتهای پیام/