برگزاري محفل انس با قرآن يادبود شهداي شهرستان جغتاي

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۴
کد مطلب : ۲۴۸۹۶۵
همزمان با ماه مبارک رمضان ، محفل انس با قرآن يادبود شهداي روستاهاي فشانجرد و سامقان شهرستان جغتاي برگزار شد.
برگزاري محفل انس با قرآن يادبود شهداي شهرستان جغتاي
به گزارش ايثار واحد خراسان رضوي، به مناسبت ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن يادبود شهداي روستاهاي فشانجرد و سامقان شهرستان جغتای استان خراسان رضوی به صورت جداگانه در مساجد این روستاها با حضور آحاد مردم شهيد پرور به ویژه خانواده شهدا و ایثارگران برگزار شد.
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران جغتاي در اين محفل ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: شهادت حد و مرز نمي‌شناسد و هر انساني ممكن است روزي براي دفاع از آرمان‌هاي خود به جهاد در مقابل دشمن بپردازد و در اين راه ارزشمند جان خود را هم فدا كند. 
سيداحسان علوي ادامه داد: شهدا با خداوند و سيد الشهدا پيمان بستند و به پيمان خود پايبند بودند و امروز با برگزاري چنين مراسمي ايمان داريم كه شهدا در بين ما حاضر هستند.
تلاوت قرآن توسط قاري حرم مطهر رضوي و اجراي گروه تواشيح شهرستان از جمله برنامه‌هاي اين برنامه بود و در پايان از خانواده شهيدان علي اصغر فشانجردي، عباسعلي فشانجردي، احمد سامقاني، جانباز 40درصد حسين سامقاني و جانباز 50 درصد ابراهيم ايثارگر تقدير به عمل آمد.
اين مراسم که به همت بنیاد جغتای برگزار شد، وحداني مسئول اداره تبليغات اسلامي جغتاي، زرقاني فرمانده ناحيه مقاومت بسيج، گروه‌هاي قرآني جوين و جغتاي و آحاد مردم شهيد پرور شهرستان نيز حضور داشتند.
گفتني است شهيدان علي اصغر فشانجردي، عباسعلي فشانجردي و احمد سامقاني و جانبازان سرافراز حسين سامقاني و ابراهيم ايثارگر در نهم فروردين 1347، يكم فروردين 1349، يكم شهريور 1329، يكم تير 1342 و يكم فروردين 1340 چشم به جهان گشودند و در چهارم تير 1367 جزيره مجنون، 11 شهريور 1365 حاج عمران و دوم فروردين 1362 به مقام رفيع شهادت و 27 آبان 1364 پايگاه آمرده و 22 بهمن 1364 والفجر 8 به مقام جانبازي نائل آمدند.
انتهاي پيام/