شهید امیر پورش‌همدانی:

شهدا زنده‌اند مبادا مورد نفرین آنها قرار بگیرید

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب : ۲۵۴۴۲۹
شهید امیر پورش‌همدانی در وصیت‌نامه خود با بیان اینکه شهادت راه عشق و هدفش رسیدن به خدای تبارک و تعالی است، عنوان کرد: بر همه مردم لازم است بدانند شهیدان زنده‌اند و نظاره‌گر کار آنها مبادا مورد نفرین شهیدان قرار گیرید.
شهدا زنده‌اند مبادا مورد نفرین آنها قرار بگیرید
به گزارش ایثار واحد همدان به نقل از خبرگزاری فارس، «شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.
می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید».
تبرک لحظاتمان با شهید امیر پورش‌همدانی:
شهید امیر پورش‌همدانی در تاریخ 26 آذر 40 در شهر همدان چشم به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا دیپلم ادامه داد و از طرف سپاه به جبهه اعزام و به عنوان رزمنده به ایفای مسئولیت پرداخت. شهید پورش‌همدانی در تاریخ 11 شهریور 60 در منطقه سرپل ذهاب در اثر اصابت ترکش دشمن بعثی به فیض شهادت نائل آمد.اکنون پیکر پاکش در گلزار شهدای همدان آرام گرفته است.
آنچه می‌خوانیم وصیت‌نامه شهید امیر پورش‌همدانی است:
«بسم الله الرحمن الرحیم»
«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون: هرگز گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده‌اند، بلکه آنها زنده ابدی هستند و نزد پروردگار خویش روزی می‌خورند».
این نامه را به عنوان نامه‌ای برای تاریخ و به عنوان پیام کوچکی از پیام‌هایم، توسط خونم می‌نگارم. می‌خواهم بگویم این راهی که آگاهانه انتخاب کرده‌ام، راه عشق و هدفش رسیدن به خدای تبارک و تعالی است و به همان خدا قسم که تا آخرین قطرات خونم در این راه استوار خواهم ماند که راه، راه عشق است و هدف رسیدن به خداست.
وصیت می‌کنم به تمام خواهران که زینب‌وار پاسدار خون برادران خود باشید تا این نهضت اسلامی پا برجا و مستحکم بر جای خود باقی بماند.
به مادرم و تمام مادران توصیه دارم که زهراگونه با مسائل روبرو شوند و تنها به اسلام و اسلامیان بیندیشند که سعادت دنیا و آخرت در این مکتب مهیاست و نکند مسائل دنیوی و عشق به فرزند و علاقه به مال و جان شما را در این راه سست کند و امید است خداوند به پدر و برادرم و خانواده عزیزم در این راه صبر عنایت کند. انشاءالله
توفیق پیدا کنید شما هم همانند تمام شهدانمان هدفتان را در زندگی پیدا خواهید کرد و مهمتر از همه آن است که بدانید با کفار و منافقین بجنگید.
آنان چنان مکر و حیله می‌کنند که خداوند در قرآن می‌فرماید شما قادر به درک آن نیستید لکن فقط خدا می‌داند لذا بر همه مردم لازم است که بدانند شهیدان زنده‌اند و نظاره‌گر کار آنها مبادا مورد نفرین شهیدان قرار گیرید.