احمدی نژاد: کردستان سرزمین ایثارگری است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۰۵
کد مطلب : ۲۵۷۶۲
   
دکتر محمود احمدی‌نژاد، در مراسم اعطای نشان ملی ایثار به چهار مادر شهید استان کردستان که یگانه فرزند خود را تقدیم انقلاب کرده بودند، گفت : کردستان سرزمین ایثارگری است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، دکتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار خانواده شهدا و ایثارگران استان کردستان با اشاره به اینکه شهدای کردستان یک فضیلت بیشتر دارند، اظهار داشت: مردم کردستان هم زمان در چند جبهه جنگیدند و بعضی از شهیدان آن در مظلومیت و گمنامی تمام شهید شدند. رییس‌جمهور با بیان اینکه نام و یاد شهید زیباترین سرود هر ملت است، تصریح کرد: تقدیم نشان ایثار توسط رئیس جمهور یک ملت به خانواده شهدا نشان تقدیر و قدردانی یک ملت از شهیدان است .
دکتر احمدی‌نژاد ملت ایران را تا ابد مدیون خانواده ایثارگران دانست و اضافه کرد: تقدیم نشان ایثار به خانواده شهیدان در واقع نشانه این است که راه افتخار و عزت یک ملت با ایثارگری و شهادت است.
رییس‌جمهور تصریح کرد : تک تک خانواده شهیدان نشان افتخاری بر سینه بشریت هستند و راه عزت ، سربلندی و آزادگی را به جهانیان نشان می دهند.
دکتر احمدی نژاد در اجرای اصل یکصدو بیست و نه قانون اساسی، تصویب نامه 2/8/1388 هیات وزیران در مقام قدرشناسی ایثار کسانی که یگانه فرزند خود را تقدیم انقلاب کردند به سرکار خانم قدم خیر یاری مادر شهید محمد قربان کمان گر ، سرکار خانم چمین رضایی مادر شهید اسماعیل کامکاری ، سرکار خانم هیه فیضی مادر شهید محمد فیضی و سرکار خانم نصرت کمان گر مادر شهید سید ناصر کریمی باین چوب، نشان ملی ایثار اهدا کرد.