نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری:

پرداختن به مسئله شهادت و شهدا ضروری است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
کد مطلب : ۲۵۷۹۶۶
نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری گفت: پرداختن به مسئله شهادت و شهدا ضروری است.
پرداختن به مسئله شهادت و شهدا ضروری است
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز و به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری در نخستین اجلاسیه شهدای مداح و تجلیل از پیر غلامان حسینی استان البرز که در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، بابیان اینکه گرامیداشت شهدا از اهمیت بالایی برخوردار است و عملی پرفضیلت محسوب می‌شود، اظهار کرد: پرداختن به مسئله شهادت و شهدا ضروری است.
وی با تأکید بر اینکه باید دل‌های خود را به سیدالشهدا نزدیک کنیم، گفت: دلی که به سیدالشهدا نزدیک باشد، گناه نمی‌کند.
نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نزدیکی به سیدالشهدا انسان را از آلودگی‌ها پاک می‌کند، گفت: عشق واقعی عشق به سیدالشهدا است، عشق‌های مجازی و زمینی نفس هستند، عشقی که با سیدالشهدا باشد، زیرزمین هم که باشد زنده است.
آیت‌الله میرباقری بابیان اینکه امام حسین (ع) راه سخت شهادت در کربلا را انتخاب کرد، گفت: شهادت مؤمن را از دست شیطان نجات می‌دهد، امام حسین (ع) شهادت را انتخاب کردند و خون خود را فدا کرد تا ما از جهالت خارج شویم.
وی بابیان اینکه انسانی راه خود را از امام حسین (ع) جدا می‌کند، گمراه می‌شود، خاطرنشان کرد: این امام بزرگوار خون‌دل خوردند تا ما را از جهالت دور کنند.
نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه هیچ حادثه‌ای به سنگینی عاشورا نیست، گفت: حضرت ابراهیم وقتی تنها فرزند خود را به قربانگاه برد و کارد را به گلوی او کشید و نبرید، خدای متعال به وی فرمود که آنچه در خواب به تو وحی شد تا همین‌جا بود؛ اما حضرت ابراهیم از خداوند خواستند که ای‌کاش می‌شد که فرزند خودم را با دست خودم و با دستور تو قربانی می‌کردم و به ثواب تحمل اعظم مصیبت‌ها می‌رسیدم.
آیت‌الله میرباقری افزود: خداوند به ایشان فرمود؛ که خودت را بیشتر دوست داری یا پیامبر خاتم و اسماعیل را بیشتر دوست داری یا سیدالشهدا (ع) را؟ و حضرت ابراهیم پاسخ دادند که سیدالشهدا (ع) را. خداوند پس‌ازآن روضه‌ای از شهادت سیدالشهدا برای حضرت ابراهیم نازل کردند و پیامبر به‌قدری ناراحت شد که از کشتن فرزند خود ناراحت نمی‌شد و خداوند به ایشان فرمودند که ثوابی از ذبح فرزند خود درراه خدا به دنبالش بودی، با ریختن اشک برای سیدالشهدا به آن رسیدی.
وی با اشاره به اینکه از قلوب مؤمنان، محبت حاصل می‌شود، خاطرنشان کرد: در سیر با سیدالشهدا (ع) می‌توانیم به نقطه‌ای برسیم و انشالله بتوانیم با ورود معنوی به کربلا و ارتباط معنوی با عاشورا دل‌ها را خدایی کنیم. وادی سیدالشهدا (ع) بیش از هفتاد بطن دارد و با ورود به باطن عاشورا به ثواب بزرگی می‌رسید زیرا آن‌هایی که درراه خدا صبر می‌کنند، مزد کامل می‌یابید. ثواب ورود به باطن عاشورا بیش از ثواب شهادت فرزند است. ذبح حضرت اسماعیل راهی بود برای وارد شدن حضرت ابراهیم به واقعه عاشورا در چندین هزار سال پیش‌ازاین واقعه بود.
نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه مرثیه‌خوانان نه‌تنها خود را به وادی بهشت نزدیک می‌کنند، بلکه دیگران را نیز به این وادی نزدیک می‌کنند، افزود: روایات فراوانی مبنی بر اینکه کسی که برای سیدالشهدا بگریاند، اهل بهشت است پس مرثیه‌خوانان و مداحان باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
آیت‌الله میرباقری بابیان اینکه دعاهایی که در زیارت عاشورا است در هیچ جا نیست، گفت: ما نمی‌توانیم به سیدالشهدا (ع) برسیم و این توهم است اما می‌توانیم دست خیلی‌ها را بگیریم و به ایشان نزدیک شویم و ایشان اذن شفاعت بدهند.
وی بابیان اینکه هیچ مؤمنی نیست که با شفاعت سیدالشهدا (ع) نجات پیدا نکند، خاطرنشان کرد: شیطان در قیامت از اینکه سیدالشهدا مؤمنان را شفاعت می‌کنند متعجب می‌شود و می‌گوید حتی یک نفر برای من نگذاشت و هرچه خوب بود را برد.
نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه مداحان وقتی ذکر مصیبت می‌کنند، قلوب را به سیدالشهدا (ع) نزدیک می‌کنند، گفت: نزدیک کردن قلوب به سیدالشهدا (ع) همان رسیدن به مقام محمود است که در زیارت عاشورا می‌خوانیم.
آیت‌الله میرباقری بالاترین راه هدایت را نزدیک کردن دل‌ها به سیدالشهدا اعلام کرد و گفت: قطعاً مداحان و مرثیه‌خوانان با پاک کردن دل‌ها و نزدیک کردن آن‌ها با سیدالشهدا (ع) به بهشت می‌روند.
وی با تأکید بر لزوم پرداختن به زیارت عاشورا، خاطرنشان کرد: سیدالشهدا (ع) امام و الگوی تمام شهدا است. اگر کسی عاشورا را درک کند، با باطل به جنگ می‌پردازد. باب ملحق شدن به سیدالشهدا از طریق زیارت عاشورا باز است و باید تلاش کنیم که به ایشان ملحق شویم.
 
کد خبر 97/313
انتهای پیام