​مدیرکل بنیاد خراسان رضوی

سفرهای شهرستانی مسئولین بنیاد، مانع از سفر ایثارگران به استان است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب : ۲۵۸۰۱۳
مدیرکل بنیاد شهیدو امورایثارگران خراسان رضوی گفت: مسئولین بنیاد با هدف رسیدگی به مشکلات ایثارگران به شهرستان ها سفر می کنند تا مانع سفر ایثارگران به مشهد شوند.
سفرهای شهرستانی مسئولین بنیاد، مانع از سفر ایثارگران به استان است
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین معصومی صبح سه شنبه 13شهریور در جمع ایثارگران بینالود در حسینیه علی اصغر طرقبه حضور یافت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: بسیاری از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان برای رفع مشکلات خود به مشهد سفر تا از نزدیک با مسئولین بنیاد دیدار کنند و گاها به دلیل حجم کاری بسیار بالا، موفق نشوند با مسئولین دیدار کنند، در همین راستا مدیران بنیاد به شهرستان ها سفر می کنند تا ایثارگران در خیال آرامش، مشکلاتشان را با مسئولان در میان بگذارند.

 
سفرهای شهرستانی مدیرکل بنیاد خراسان رضوی الگویی برای سایر مسئولین است
مشاور استاندار خراسان رضوی در امورایثارگران همچنین در این همایش گفت: اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران جزء مهمترین دغدغه بنیاد است و مسئولین بنیاد با هدف بستر سازی برای فرزندان ایثارگران با  فرمانداران، امام جمعه و سایر مسئولین دیدار و گفتگو می کنند.
حسن فتحی نیا اعلام داشت: بنیاد شهید و امورایثارگران برنامه بسیار خوب سفر در شهرستان ها را آغاز کرده تا مسئولین این نهاد مقدس از نزذیک با ایثارگران گفتگو کنند و این برنامه باید الگویی برای سایر مسئولین باشد.
 
ساخت المان های ایثار و شهادت در شهرستان بینالود تقویت می شود
 
 فرماندار شهرستان بینالود در این گرد همایی گفت: با توجه به موقعیت گردشگری شهرستان بینالود، نیاز است المان های ایثار و شهادت در طرقبه و شاندیز تقویت شود.
سید حسن حسینی خاطر نشان ساخت: طرقبه و شاندیز بیشتر بعد تفریحی آن در جامعه دیده می شود با توجه به اینکه شهرستان بینالود بیش از 500شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است، باید نماد های ایثارو شهادت در جامعه بیشتر دیده شود.
وی ادامه داد: خداوند فرصت دیدار با ایثارگران را برای مسئولین فراهم ساخته و تواضع و فروتنی ایثارگران پس از گذشت چهار دهه از انقلاب بسیار ستودنی است.
فرماندار بینالود افزود: هر بار که به منزل شهدا، جانبازان  و آزادگان می رویم درخواست های مادی ندارند و تکریم ایثارگران باید در جامعه نهادینه شود. 
 
 انقلاب ایران اسلامی همانند خورشید در جهان می درخشد
 
امام جمعه شهر شاندیز نیز در این مراسم  گفت: انقلاب ایران اسلامی همانند خورشید در جهان می درخشد.
حجت الاسلام علی بهمنی افزود: برای مادر، همسر و فرزندی که فرزندش، همسرش و پدرش شهید شده، هیچ چیزی جایگزین  فرزند، همسر و پدر نمی شود.وی خاطر نشان ساخت:  امروز جامعه ایثارگری هیچ انتظاری ندارند جز زنده ماندن و ادامه آرمان های شهدا که در جامعه ترویج یابد.
وی به چندین کتاب در حوزه ایثار و شهادت اشاره کرد و افزود:کتاب های دوران اسارت آزادگان، نحوی جانبازی و خاطرات خانواده شهدا و ایثارگران را باید همانند کتابی ارزشمند بدانیم و جوانان را تشویق به مطالعه کتاب کنیم.
در پایان این مراسم خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان مشکلات خود را از نزدیک با مدیرکل و معاونین بنیاد خراسان رضوی در میان گذاشتند.
سخنرانی مسولان شهرستان، میز خدمت سیار بنیاد بینالود و نمایشگاه تصاویر شهدا از دیگر برنامه های این همایش بود.
گفتنی است مدیرکل و معاونین و روسای دفتر و روابط عمومی، حراست و بازرسی در دور اول به تمامی شهرستان های استان خراسان رضوی سفر کرده اند و در دومین دور و در سال جاری به نه شهرستان، شامل شهرهای درگز، تربت حیدریه، تربت جام، کاشمر ، گناباد،نیشابور، قوچان، کلات و بینالود سفر و در غالب میز خدمت با ایثارگران گفتگو و مسائل و مشکلات ایثارکران را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.
انتهای پیام/