معاون بهداشت و درمان بنیاد :

افزایش میزان رضایت ایثارگران از خدمات درمانی از اهداف بنیاد است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب : ۲۵۸۰۹۹
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سطح رضایت ایثارگران در مورد خدمات بستری ۸۶ درصد، برای خدمات پزشکی، ویزیت و دارو ۷۲ درصد و سایر خدمات سرپایی ۷۹ درصد است که البته باید تلاش کنیم که این میزان را افزایش دهیم.
افزایش میزان رضایت ایثارگران از خدمات درمانی از اهداف بنیاد است
به گزارش «ایثار»، عبدالرضا عباسپور در نشست شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه طبق اساسنامه وظیفه اصلی بنیاد خدمات رسانی به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهار داشت: عمل کردن به تعهدات قانونی و خدمات رسانی مناسب به خانواده شهدا و ایثارگران در حوزه بهداشت و درمان با جدیت پیگیری می‌شود.
وی افزود: اشتغال و درمان اولویت اصلی سال جاری بنیاد شهید و امور ایثارگران است. برای ارائه خدمات درمانی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی استفاده می‌کنیم و در حال حاضر ۸۵ درصد خدمات درمانی بنیاد شامل درمان غیر مستقیم و استفاده از بیمه های همگانی و تکمیلی است. همچنین سالانه ۴۰۰ هزار نفر از ایثارگران بستری می‌شوند و از خدمات بیمارستانی استفاده می‌کنند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد با اشاره به بررسی خدمات توسط سیستم‌های نظارتی گفت: بر اساس نظرسنجی های انجام شده درباره خدماتی که به ایثارگران ارائه می‌شود رضایت ایثارگران از خدمات درمانی بنیاد بین ۸۱ تا ۸۲ درصد است.
وی اضافه کرد: سطح رضایت ایثارگران در مورد خدمات بستری ۸۶ درصد، برای خدمات پزشکی، ویزیت و دارو ۷۲ درصد و سایر خدمات سرپایی ۷۹ درصد است که البته باید تلاش کنیم که این میزان را افزایش دهیم.
عباسپور با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند، افزود: آمار درگذشت ایثارگران حدود 10 درصد کمتر از نرخ متوسط جامعه است که نشان دهنده اقدامات مناسب پزشکی برای ایثارگران سالمند است.
گفتنی است معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از سفر خود به شهرستان های استان تهران، در گلزار مطهر شهدای شهر ری حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. 
انتهای پیام/