برگزاری یادواره شهدای حرم مطهر با عنوان «عاشورا در عاشورا»

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب : ۲۵۹۰۰۵
اولین یادواره شهدای عاشورای حرم رضوی با حضور خانواده این شهیدان و خانواده سایر شهدای ترور در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
برگزاری یادواره شهدای حرم مطهر با عنوان «عاشورا در عاشورا»
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، اولین یادواره شهدای عاشورای حرم رضوی با عنوان «عاشورا در عاشورا» صبح امروز در تالار قدس کتابخانه آستان قدس رضوی برگزار شد.
در این مراسم محمد جواد لاریجانی معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه، حجت‌الاسلام گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ، حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد شهیدو امورایثارگران خراسان رضوی و خانواده 25 نفر از شهدای عاشورای رضوی و سایر شهدای ترور حضور داشتند.
معصومه دلارام پور مادر شهید 9 ماهه در بارگاه مطهر رضوی و محمود براتی مأمور نیروی انتظامی که آن کودک نیمه‌جان را از میان اجساد شهدا بیرون کشیده بود نیز خاطراتشان از این روز برای حاضران شرح دادند.
در ادامه این مراسم حسن روح‌الامین نقاش برجسته کشورمان نیز در خصوص  اثر خود با موضوع شهدای عاشورای حرم رضوی که در این مراسم رونمایی شد، سخنانی را ایراد کرد.
در انتهای مراسم یادواره شهدای حرم رضوی نیز مسئولان حاضر در این مراسم با هدایایی نفیسی از خانواده شهدای حرم رضوی تقدیر کردند.
لازم به ذکر است، در تاریخ 30 خرداد سال 1373 شمسی برابر با عصر عاشورای 1415 هجری قمری منافقین بمبی را در کنار ضریح حرم مطهر رضوی منفجر کردند. در این حادثه 26 نفر شهید و 300 نفر زخمی شدند.
انتهای پیام/