سرپرست بنیاد منطقه یک مشهد

خانواده‌ شهدا در راه ایثار از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند

تاریخ انتشارجمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۷
کد مطلب : ۲۵۹۲۳۸
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه یک مشهد گفت: امروز خانواده‌های شهدا و ایثارگران با پایداری و ایثار در راه اعتلای این نظام مقدس از هیچ کوشش و خدمتی دریغ نکرده‌اند.
خانواده‌ شهدا در راه ایثار از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، محمدحسن صمدی سه شنبه 27 شهریور با حضور در منزل پدر شهیدان ابوالقاسم و محمد میرزاخانی، میرزا عباس و محمد معجونی گل خطمی و مادر شهیدان حسین و حسن عسگری‌مقدم و جانباز70 درصد غلامحسن رنجبر با اسوه های صبر و استقامت دیدار و ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدا گفت: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و کسب اطلاع از مشکلات و نارسایی‌های این عزیزان وظیفه دولتمردان و مسئولان است.
وی ادامه داد: تربیت مبتنی بر آموزه‌های دینی و معنوی و حس وطن دوستی از جمله خصیصه‌های بارز خانواده‌های شهدا و ایثارگران است که با این منش، ضمن تربیت فرزندانی صالح و دین‌مدار، همواره در راه دفاع از حریم انقلاب و قرآن کوشیده‌اند.
وی تصریح کرد: ویژگی بارز انقلاب اسلامی ایران، پایداری و صبر خانواده شهدا و ایثارگران است که با وجود گذشت روزهای سخت، هنوز ذره‌ای از اعتقادات و آرمان‌های خود عقب ننشسته‌اند.
وی بیان کرد: بی‌شک اگر پرچم افراشته انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای ایران اسلامی به اهتزار درآمده باید نقش خطیر و سازنده شهدا و ایثارگران را در ذهن مجسم کرد.
وی افزود: شهدا و ایثارگران در طول هشت سال جنگ تحمیلی با گذشت از علایق دنیوی، اجر و ثواب اخروی را انتخاب کردند و با نثار جان پاک خود سند مظلومیت و حق طلبی ملت مسلمانان ایران را امضا کردند.
گفتنی است شهیدان ابوالقاسم و محمد میرزا خانی، عباس و محمد معجونی گل خطمی و حسن و حسین عسگری‌مقدم در هشتم خرداد 1348، 11 اردیبهشت 1333، 12 دي 1347، 19 فروردين 1349، 23 دي 1339، سوم فروردين 1343 چشم به جهان گشودند و طي سال‌هاي 1364، 1363، 1381، 1365، 1361 به مقام رفیع شهادت نائل آمدند. 
همچنین غلامحسن رنجبر در يكم بهمن 1345 چشم به جهان گشود و در 23 اردیبهشت 1365 به مقام رفیع جانبازی نائل آمد.
قابل ذکر است جامعه ایثارگری تحت پوشش بنیاد شهید منطقه یک شامل 2662 شهید، 6661 جانباز و 700 آزاده می‌باشد.
انتهای پیام/