سرپرست بنیاد منطقه یک مشهد

رشادت های شهیدان دفاع مقدس تاسی شهدای عاشورا بود

تاریخ انتشارسه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب : ۲۶۰۰۷۴
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه یک گفت: شهدای دفاع مقدس تاسی از شهدای کربلا الگو و جانانه از کشور دفاع کردند.
رشادت های شهیدان دفاع مقدس تاسی شهدای عاشورا بود
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، محمد حسن صمدی یکشنبه اول مهرماه در آستانه هفته دفاع مقدس با حضور در منزل جانبازان علی احمد مهاجری، علیرضا ده پناه و حسین ناصری فرسنگی با آنان دیدار و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت:  ایام محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران ایشان را تسلیت مي گويم و در واقع دفاع مقدس نیز تاسی گرفته از واقعه عاشورا و کربلا بود؛ رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس با الگوگیری از یاران امام حسین (ع) جانانه از کشور دفاع کردند.
وی با اشاره به اینکه رزمندگان با درس گرفتن از عاشورا هشت سال دفاع مقدس را با سرافرازی و افتخار پشت سرگذاشتند، افزود: از همین رو گرامی می‎داریم یاد و خاطره جانبازان دفاع مقدس را که از کشور دفاع کردند.
محمد علی اربابی نماینده ایثارگران در آستان قدس رضوی نیز که در این دیدارها حضور داشت گفت: اقتدار امروز جمهوری اسلامی مدیون زحمات و تلاش‌های رزمندگانی است که در هشت سال دفاع مقدس از کیان جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده و در جبهه حق علیه باطل جنگیدند.
جانبازان سرافراز علی احمد مهاجری جانباز 65 درصد، علیرضا ده‌پناه جانباز60 درصد و حسین ناصری فرسنگی آزاده و جانباز 30 درصد در سوم تیر 1337، يكم آبان 1346 و 10 مهر 1344دیده به جهان گشودند و در دوم فروردین 1361، 27 مهر 1363، و هفتم شهریور 1365 به مقام رفیع جانبازی نائل آمدند.
قابل ذکر است جامعه ایثارگری تحت پوشش بنیاد شهید منطقه یک شامل 2662 شهید، 6661 جانباز و 700 آزاده تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كرده است.
انتهای پیام/

سكينه پورتقي خبرنگار ايثار رضوي در مشهدمقدس