حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی:

طلاب در مسیر زندگی راه شهدا را دنبال کنند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب : ۲۶۰۵۹۸
رئیس ستاد اقامه نماز گفت: شهدا به گردن ما حق‌دارند و همه طلاب باید سعی کنند راه آن‌ها را در مسیر زندگی خود استفاده کنند.
طلاب در مسیر زندگی راه شهدا را دنبال کنند
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز و به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی در اجلاسیه شهدای روحانی استان البرز که در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کرج برگزار شد، اظهار کرد: در تبلیغ به رعایت چند اصل باید توجه داشته باشیم یکی اینکه لفظ الا یا به‌جز نباید بکار برده شود و دیگر اینکه در تبلیغ دین تنها به دنبال رحمت خدا و مودت اهل‌بیت باشیم.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه افزود: یک روحانی زمانی در کار تبلیغ دین موفق است که در هیچ رنگ و خط سیاسی گنجانده نشود و طوری رفتار کند که در نگاه مردم به وی مشخص باشد که می‌دانند آن روحانی خط سیاسی ندارد.
وی در ادامه بابیان اینکه رابطه روحانیون با سیاسیون کشور اهمیت زیادی دارد، گفت: روحانیون باید در این روابط خیلی مواظب بوده و مراقب باشند که وارد هیچ رنگ و گروه سیاسی نشوند.
حجت‌الاسلام قرائتی به عوامل توفیق یک روحانی اشاره کرد و توضیح داد: باید کم‌سخن بگویند، حرف تکراری نداشته باشند، در سخنان خود نیز با الفاظ بازی نکنند و در امر تبلیغ هم مطالعه کافی داشته باشند.
وی با اشاره به اهمیت ارائه آموزه‌های دینی به دانش آموزان بیان کرد: روحانیون باید در فضاهای آموزشی ازجمله مدارس به‌عنوان پیش‌نماز حضور یابند تا به تقویت نسل نو جامعه و تبلیغ دین در میان آن‌ها بپردازند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به روحانیون کشور ادامه داد: راهی که می‌رویم راه درستی نیست چون ما در جامعه ۵ گروه داریم که باید به انجام رسالت تبلیغ میان همه آن‌ها بپردازیم؛ درحالی‌که تنها به چند گروه توجه داریم.
وی بابیان اینکه گاهی باید در امر تبلیغ با یک فرد دیگر ازجمله یک مدرس دانشگاه شریک شد، گفت: هر طلبه باید روزی ۶ ساعت مطالعه داشته باشد و از خلاصه اخبار روز هم مطلع باشد تا بتواند به‌درستی به امر تبلیغ دین بپردازد.
حجت‌الاسلام قرائتی در ادامه عنوان کرد: داشتن تفسیر در سخنان روحانیون و درراه تبلیغ دین تکیه‌بر مصداق آن سخن میان آیات قرآنی اهمیت زیادی دارد و در کنار این موارد باید به کوتاهی و سادگی سخن اما تأثیر زیاد آن توجه داشت.
وی بابیان اینکه برگزاری کلاس‌های محله‌ای برای کودکان هم از سوی روحانیون و مبلغین ضرورت دارد، تشریح کرد: در امر تبلیغ باید مواردی نو به فرزندانمان بیاموزیم تا شاهد حضور بیشتر آن‌ها در این کلاس‌های آموزشی داشته باشیم.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با برشمردن اینکه اگر در امر تبلیغ بازنگری کنیم به روشنگری در آینده خواهیم رسید، توضیح داد: شهدا به وظایف خود عمل کرده‌اند و ما هم برای رسیدن به رستگاری و نتیجه درست در امر تبلیغ دین باید قرآن را به صحنه بیاوریم، آن را جدی گرفته و در کنار آن از تفسیر آیات هم استفاده کنیم.
وی در پایان بیان کرد: مردم بی‌دین نشده‌اند، باکسی هم تعارف ندارند و اگر قرار باشد حرف و سخن درست بشنوند برای شنیدن صحبت‌های ما در کلاس‌های تبلیغ حتماً حاضر می‌شوند.
 
کد خبر 97/385
انتهای پیام/