کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مراسم عقد خواهر شهید مدافع حرم «اصغر الياسى» در جوار قبر مطهر برادر شهیدش برگزار شد

27 آبان 1397 ساعت 11:47

مراسم عقد خواهر شهید مدافع حرم «اصغر الياسى» هم‌زمان با ایام ماه ربیع‌الاول و در گلزار شهدای چهارباغ کرج در جوار قبر مطهر این شهید برگزار شد.


به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز و به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، چند سالی است زوج‌های جوان در اقصی نقاط کشور مراسم جشن عقد و آغاز زندگی مشترکشان را در جوار شهدای گمنام و مدافع حرم در گلزارهای شهدا برگزار می‌کنند تا زندگی خود را به عطر و بوی شهدا مزین کرده و با مدد گرفتن از آن‌ها زندگی سرشار از محبت، علاقه و معنویت خود را آغاز کنند.
هم‌زمان با ایام ماه ربیع‌الاول مراسم پیوند آسمانی و آغاز زندگی مشترک یک زوج جوان البرزی در جوار مزار شهید مدافع حرم «علی‌اصغر الیاسی» با حضور جمعی از زائران مزار شهدا برگزار شد.
مراسم عقد خواهر شهید مدافع حرم «اصغر الياسى» هم‌زمان با ایام ماه ربیع‌الاول و در گلزار شهدای چهارباغ کرج در جوار قبر مطهر این شهید برگزار شد.
در حاشیه این مراسم کمال امامی متین در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج با اشاره به چرایی برگزاری این مراسم در جوار مزار شهید مدافع حرم «علی‌اصغر الیاسی»، اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری این مراسم در جوار مزار شهید این بوده که خود را مدیون شهدا می‌دانیم.
امامی متین در ادامه در بیان نصیحتی به سایر جوانان، خاطرنشان کرد: هرچند در مقام نصیحت نیستیم اما از جوان‌ها خواهشمندیم که تا جای ممکن درزمینهٔ ازدواج و به‌خصوص در فرعیات آن‌که شاید اهمیت چندانی هم نداشته باشد، آسان بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: من افتخار می‌کنم که مراسم عقدم را کنار مزار دوست شهیدم گرفتم اگر این شهدا نبودند ما هم در آرامش نبودیم جوانان باید به راه این شهدا ادامه بدهند و مطمئن باشند شهدا به زندگی ما جوانان برکت خواهند داد.
بر پایه این گزارش، شهید مدافع حرم پاسدار «علی‌اصغر الیاسی» از تکاوران لشکر 10 سیدالشهدا (ع) بود که در سن 24 سالگی در شب اول محرم‌الحرام در دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) و اسلام به دست تروریست‌های تکفیری در جنوب حلب به شهادت رسید. پیکر پاک و مطهر این شهید 25 شهریورماه، در گلزار شهدا چهارباغ کرج به خاک سپرده شد.
 
کد خبر 97/482
انتهای پیام/


کد مطلب: 267281

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/267281/مراسم-عقد-خواهر-شهید-مدافع-حرم-اصغر-الياسى-جوار-قبر-مطهر-برادر-شهیدش-برگزار

ايثار
  http://www.isaar.ir