​امام جمعه رشتخوار

خداوند جانشین شهدا در میان خانواده شهیدان است

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب : ۲۷۴۹۹۳
امام جمعه رشتخوار با شاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت: خداوند جانشین شهدا در میان خانواده شهیدان است
خداوند جانشین شهدا در میان خانواده شهیدان است
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حجت‌الاسلام حسن جهانشيري در اجتماع بزرگ خانواده شهدا و ایثارگران شهرستان رشتخوار که سه‌شنبه 25 دي در تالار شهید آوینی اداره ارشاد اين شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: به فرموده امام سجاد(ع) هفت خصلت براي شهيد وجود دارد: با ريخته شدن اولين قطره خونش تمام گناهان وي بخشيده مي‌شود، با شهادتش فرشتگان به او درود مي فرستند، لباس بهشتي بر شهيد مي‌پوشانند و او را معطر به عطرهاي بهشتي مي‌كنند.
امام جمعه رشتخوار ادامه داد: منزل شهيد در بهشت براي او قابل ديدن مي‌شود و شهيد، همزمان به عظمت الهي مي‌نگرد و باعث آرامش وي مي‌شود و خداوند بعد از شهادت شهيد، سرپرستي خانواده وي را به عهده مي‌گيرد. 
وي افزود: شهدا در خط مقدم جبهه هاي حق عليه باطل به دفاع برخاستند و امروز اگر ما، در جايگاهي هستيم به بركت خون شهدا است و اين مهم را نبايد هيچ گاه از ياد ببريم.  
حجت الاسلام جهانشيري خاطرنشان كرد: امنيت در ايران اسلامي، امروز مهمترين نكته‌اي است كه به يمن وجود شهدا بدست آمده است و به داشتن آن مي‌باليم، چيزي كه تمام دنيا به دنبال آن هستند.    
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در این رابطه گفت: خداوند می­فرماید"من جانشین  شهید در میان خانواده اش هستم و هرکس خانواده شهیدی را خشنود کند مرا خشنود کرده و هرکس که خانواده شهیدی را برنجاند مرا آزرده است".
این مراسم با حضور سیدمجید حسینی معاون فرهنگی، محمدجواد غلامپور معاون بهداشت و درمان، صدیقه خدیوی معاون تعاون و شریف قاسمی رئیس اداره حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، خالقداد عرب فرماندار، اعضای شورای اسلامی، محسن سلطانی سنگانی رئیس بنیاد، فرماندهان نظامی و انتظامی و خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان برگزار شد.
گفتني است شهرستان رشتخوار 82 شهيد، 178 جانباز و 19 آزاده تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كرده است. 
انتهاي پيام/
 حامددائمي تنظيم كننده خبر