در یادواره شهدای کربلای 5 در زاهدان عنوان شد:

دشمنان انقلاب بدانند که پرچم اسلام ناب محمدی(ص) برای همیشه در جهان برافراشته می ماند + عکس

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب : ۲۷۵۲۱۷
یادواره شهدای عملیات کربلای 5 و شهدای مدافع حرم سیستان و بلوچستان در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.
دشمنان انقلاب بدانند که پرچم اسلام ناب محمدی(ص) برای همیشه در جهان برافراشته می ماند + عکس
به گزارش نوید شاهد سیستان و بلوچستان، یادواره شهدای کربلای 5 و شهدای مدافع حرم سیستان و بلوچستان در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در این یادواره گفت: شهدای دفاع مقدس برای پاسداری از انقلاب اسلامی گوش به فرمان امام خمینی (ره) بودند و در این زمان هم تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری، راه گشای کشور در برابر دشمنان است.
سردار گشتاسبی افزود: دشمنان انقلاب بدانند که پرچم اسلام ناب محمدی(ص) برای همیشه در جهان برافراشته می ماند.
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما هم در این مراسم گفت: دشمنان نظام از لحظه پیروزی انقلاب برای ضربه زدن به این نظام تمام تلاش خود را انجام داده اند.
دارابی افزود: جوانان باید در همه حوزه های کشور به صورت انقلابی فعال باشند و از دستاوردهای ارزشمند نظام اسلامی به خوبی پاسداری کنند
دکتر علی دارابی در این مراسم گفت: دشمنان نظام از لحظه پیروزی انقلاب برای ضربه زدن به این نظام تمام تلاش خود را انجام داده‌اند.
دارابی افزود: جوانان باید در همه حوزه‌های کشور به صورت انقلابی فعال باشند و از دستاوردهای ارزشمند نظام اسلامی‌به خوبی پاسداری کنند.

معاون امور استان‌های صدا و سیما با اشاره به برنامه‌های شبکه‌های استانی در چهل سالگی انقلاب اسلامی تصریح کرد: ٧٠ شبکه رادیویی و تلویزیونی در سراسر کشور برنامه‌های متعددی برای به نمایش درآوردن دستاوردهای انقلاب پخش می‌کنند.

وی یکی از اقدامات شبکه‌های استانی را تولید ١٣٠ مستند برای شهدای مدافع حرم عنوان کرد و افزود: ما تلاش می‌کنیم تا علاوه بر زنده نگاه‌داشتن یاد و خاطره شهدا، ویژگی‌ها و اقدامات ارزنده آن‌ها را در رسانه به مردم معرفی کنیم.
 

در این مراسم از کتاب شهدای عملیات کربلای 5 و مستند شهدای مدافع حرم تولید صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان رونمایی و از خانواده های شهدای مدافع حرم، عملیات کربلای 5 و جانبازان قدردانی شد.
لازم به ذکر است عملیات " کربلای 5‌ " که یکی از بزرگترین عملیات‌های رزمندگان در طول "جنگ تحمیلی" بود، 28 سال پیش در تاریخ 19 دی‌‌ماه سال 1365 با رمز "یازهرا(ع) " در منطقه‌ "شلمچه‌" و شرق "بصره‌" با وجود وضعیت سخت آن روزها و کمبود تجهیزات و پس از شکست در عملیات " کربلای 4 " آغاز شد.
استان سیستان و بلوچستان تعداد 134 شهید را در عملیات کربلای 5 تقدیم  انقلاب اسلامی کرده است.