شهدا راه را برای ادامه راهشان هموار کردند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۱
کد مطلب : ۲۷۶۸۷۷
رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین همایش نیمکتهای سوخته یادواره شهدای زینبیه و ثارالله در شهرستان میانه گفت:این شهدا از جان خود گذشته و مسیر را برای ما هموار نمودند تا ما با عمل به وظایف خود از جمله خدمتگزاری به مردم ادامه دهنده راه آنها باشیم.
شهدا راه را برای ادامه راهشان هموار کردند

به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از میانه پنجشنبه 11 بهمن۱۳۹۷ دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین همایش نیمکتهای سوخته یادواره شهدای زینبیه و ثارالله در شهرستان میانه با گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا از بخصوص شهدای دبیرستان دخترانه زینبیه و دبستان دخترانه ثارالله و با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر گفت:این شهدا از جان خود گذشته و مسیر را برای ما هموار نمودند تا ما با عمل به وظایف خود از جمله خدمتگزاری به مردم ادامه دهنده راه آنها باشیم.

وی افزود: دشمن با سرکردگی قدرتهای بزرگ استعماری و استکباری سعی در نابودی انقلاب و نظامی داشت که توسط امام (ره) و ملت آزاد خواه و جان برکف ایران اسلامی تشکیل شده بود زیرا می دانستند که اگر این انقلاب و آرمانهای والای آن در دنیا جاری و ساری شود، عرصه بر آنها تنگ خواهد شد اما نمی دانستند که امام (ره) نسلی را تربیت کردند که برگشتن از اهداف و آرمانهای انقلاب و نظام را ننگ دانسته و تا خون در بدن دارند از کشور و انقلاب و نظام خود دفاع خواهند کرد.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه ورق به ورق اوراق زرین نظام ارزشمند بوده و برپایه هزینه های گزاف از جمله خون شهدا حاصل شده افزود: در راه احتزاز پرجم اسلام در دنیا و اقتدار، عزت، اعتلاء و استمرار نظام قله های بیشماری فتح و خون های بسیاری جاری شده است و امروز دشمنان با تمامی داشته هایشان تلاش میکنند که مشکلات و امور بزرگ و عزت آفرین انقلاب و نظام را کوچک نشان دهند از جمله نابودی داعشی که توسط نظام کفر به وجود آمده بود.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که روز گذشته به استان آذربایجان شرقی سفر کرده است، در جریان سفر دو روزه خود صبح امروز (پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه) در شهرستان میانه حضور پیدا کرد.

گفتنی است رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای شهر میانه به مقام شامخ شهدای این شهرستان و شهدای مدرسه زینبیه ادای احترام کرد.

همایش یادواره شهدای زینبیه و ثارالله باحضورگسترده مردم و مسئولین کشوری و لشگری، رئیس مجلس شورای اسلامی،استاندار آذربایجان شرقی ،معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و خانواده های معظم شاهد و ایثارگر راس ساعت 9:30 الی 12 ظهر در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

لازم به ذکر است در دوازدهم بهمن ماه سال ۶۵ مدرسه زینبیه شهر میانه مورد بمباران هوایی قرار گرفت و در این حمله وحشیانه ۳۳تن از دانش آموزان این مدرسه جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام