کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

طی مراسمیمزار شهدای ادیان توحیدی گلباران شد

مزار شهدای ادیان توحیدی گلباران شد

19 بهمن 1397 ساعت 11:52

سیزدهمین آئین ملی عطرافشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی در آرامستان زرتشتیان تهران برگزار شد.


 
به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، در ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی همزمان با سراسر کشور عصر امروز مزار شهدای ادیان توحیدی با حضور خانواده‌های شهدا و مسؤولان و نمایندگان اقلیت‌های مذهبی ضمن تجلیل از خانواده‌های شهدای ادیان توحیدی، مزار پاک این شهیدان غبارروبی و گلباران شد.
عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در ابتدای این مراسم با گرامیداشت چهل سالگی انقلاب گفت: شهدا برای اعتلای کلمه توحید و برای خاک و میهن به درجه شهادت رسیدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با اشاره به جایگاه ممتاز شهیدان ادامه داد: ایثار، فداکاری و شهادت بدون توجه به آئین و دین در همه ادیان قابل تقدیر و احترام بوده و شهادت راه روشنی است که پیش روی ادیان توحیدی قرار دارد.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه توحید و یکتاپرستی نقطه مشترک و اتصال همه ماست، اظهار داشت: در ایران اقلیت نداریم و همه ما یک اکثریت هستیم که حول محور دعوت پیامبران به پاکی، سلامت، اخلاق، نور و یکتاپرستی دور هم جمع شده‌ایم که نشانه آن تقدیم بیش از ۲۰۰ هزار شهید برای حفظ و امنیت مرز و بوم این کشور است که در این افتخار بزرگ ادیان توحیدی حدود ۱۷۰ شهید سرافراز را به خود اختصاص دادند و تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کردند.

وی ادامه داد: این انقلاب با عرضه زیباترین ارزش‌های انسانی، اسلامی و توحیدی ثابت کرد که می‌تواند نقطه وفاقی براساس پاکی و طهارت بنا بگذارد و بر این اساس ایثارگری و فداکاری ملت را رقم بزند و به آرمان‌های والا فکر کند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ما سرنوشت اقوام و کشورهایی که به جای وصل هجران در آن‌ها اتفاق افتاده را دیدیم، خاطرنشان کرد: ما طعم نفاق و کینه ورزی را چشیدیم و امروز به برکت انقلاب اسلامی و تقارن اندیشه و دین به مهرورزی، اخلاق و جهاد دست یافته‌ایم که امیدوارم پایدار بماند.

انتهای پیام/۶۷۰۵۲/پ/خ۴۰


کد مطلب: 278244

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/278244/مزار-شهدای-ادیان-توحیدی-گلباران

ايثار
  http://www.isaar.ir