فرهنگ ایثار و شهادت یادگار ام الائمه ، دخت نبی اکرم(ص) و اولین شهید ولایت ، حضرت فاطمه زهرا(س) است

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب : ۲۷۹۰۷۰
با قرائت پیام نماینده ولی فقیه در بنیاد و رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران ، مهمانی لاله ها همزمان با سراسر کشور آغاز شد.
فرهنگ ایثار و شهادت یادگار ام الائمه ، دخت نبی اکرم(ص) و اولین شهید ولایت ، حضرت فاطمه زهرا(س) است
مهدی فعال مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران آذربایجان غربی در آیین مهمانی لاله ها که به مناسبت 22 بهمن و چهلمین سالگرد انقلاب در گلزار شهدای ارومیه در حال برگزاری بود گفت: شهدای انقلاب و دفاع مقدس با خون خود نهال انقلاب را آبیاری کردند و اکنون این نهال به درختی تنومند تبدیل شده که سایه آن بر فراز سر تمام مستضعفین جهان گسترانده شده است و این انقلاب به نمونه ای بارز از تلاش انسان به استقلال و آزادی و زندگی بر اساس فطرت الهی خود تبدیل شده است. . وی افزود: اصلی ترین آرمان امام(ره) نجان انسانها از یوغ استعمار و استثمار قدرتهای بزرگ و عزت بخشیدن به نفس انسانها در تمام جهان بود که با انقلاب اسلامی ایران این تفکر نورانی و الهی در جهان منفجر شد و تمام دیدگاهها و جهان بینی های دنیوی را تحت سوال برد. فعال در ادامه بیان کرد: در ایران نیز مردم زیر ستم نظام 2500 ساله استبداد و پادشاهی قرار داشتند که این نظام هیچ ارزشی به انسانها و عقاید آنها قائل نبود و اما این امام (ره) بود که با مطرح نمودن اندیشه الهی و منطبق بر فطرت انسانها  ، به محبوب دل مردم ایران و مستضعفین جهان بدل شد و انقلاب عظیم اسلامی شکل گرفت که هم اکنون اثرات آن را در جای جای دنیا مشاهده میکنیم. مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران آذربتایجان غربی به شهدای 8 سال دفاع مقدس اشاره نمود و گفت: جبهه های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس مملو از جوانانی بود که به عشق شهادت و دفاع از میهن اسلامی به خط مقدم جبهه ها شتافته بودند و اینها همان جوانانی بودند که در زمان پهلوی زیر شدیدترین حملات فرهنگ و زندگی غربی قرار داشتند و اکنون با شنیدن پیام نورانی امام راحل ، دلهایشان به سمت شهادت و دفاع از اسلام تمایل یافته و عاقبت به خیر شدند. فعال افزود: اندیشه حضرت امام با تدابیر و رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (دامت برکاته) تا امروز ادامه یافته و شهدای مدافع حرم نیز گلهای باغ این بینش اسلامی و الهی هستند و این شهدای مدافع حرم  سند پویا بودن و جاری بودن تفکر  و فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان است . فرهنگی که ما آن را از ام الائمه ، دخت نبی اکرم (ص) و اولین شهید ولایت یعنی حضرت فاطمه زهرا (س) آموخته و رهرو آن هستیم. فعال گفت: اکنون این وظیفه ما است که با تجدید میثاق با آرمانهای امام امت و شهدای گرانقدر در راه پیشرفت و اقتدار کشور بکوشیم و در راه خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از پا ننشینیم.
در ادامه مراسم پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین شهیدی ، نماینده ولی فقیه در بنیاد و رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران توسط مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران آذربایجان غربی قرائت گردید//