عباس پالاش:

97 درصد گلزار شهدای سیستان و بلوچستان ساماندهی شده است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۶
کد مطلب : ۲۸۱۸۳۰
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان گفت: این استان دارای 329 گلزار در قالب 2008 تک مزار شهداست که با همکاری کارگروه گلزارها 325 گلزار و 2003 تک مزار که 97 درصد گلزارها را شامل می شود ساماندهی شده اند.
97  درصد گلزار شهدای سیستان و بلوچستان ساماندهی شده است
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان، عباس پالاش روز دوشنبه در آستانه روز بزرگداشت شهدا در نشستی با خبرنگاران رسانه های ارتباط جمعی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بهترین عامل و برنده ترین سلاح مقابله با جنگ نرم دشمنان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
وی ادامه داد: غرب به این نتیجه رسیده که فقط از طریق جنگ نرم می تواند با جمهوری اسلامی ایران مقابله کند به همین سبب تمامی تلاش خود را برای هجمه فرهنگی و جنگ نرم بکار گرفته است اما ملت ایران با تاسی از شهیدان والامقام در مقابل این هجمه ها ایستادگی می کند.
وی با اشاره به فرارسیدن روز بزرگداشت شهدا تصریح کرد: روز بزرگداشت شهید در سالهای گذشته به صورت پراکنده برگزار می شد که از سال 92 با برنامه ریزی لازم بصورت همزمان در سراسر کشور اجرا می شود.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان گفت: در گذشته مردم اطلاع کافی در مورد روز بزرگداشت شهید نداشتند و با اطلاع رسانی هایی که صورت گرفت هم اینک حدود 37 درصد مردم از این روز با خبر هستند.
پالاش افزود: شهیدان اسطوره های ولایت مداری هستند و هیچ وصیت نامه ای از شهید پیدا نمی شود که در آن به اهمیت ولایت مداری توصیه نشده باشد.
وی بیان کرد: آنچه که استقلال کشور را تضمین می کند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و با زنده نگه داشتن یاد شهیدان دین خود را نسبت به شهیدان ادا کنیم.
وی گفت: همایش بزرگداشت شهید در حوزه دانش آموزی با عنوان «هر دانش آموز یک سفیر ایثار و شهادت» برگزاری می شود.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در تمامی مدارس سراسر استان برای این روز ویژه برنامه های خاصی در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: در این روز زنگ شهادت و ایثار در تمامی مدارس استان به صدا در خواهد آمد.
وی افزود: دیدار و دلجویی از خانواده های محترم شهدا تحت عنوان فجر آفرینی از 22 بهمن آغاز شده و تاکنون مسئولان در مرکز استان با 240 خانواده شهید دیدار کرده اند.
پالاش گفت: اجرای کاشت نهال با همکاری منابع طبیعی بنام 48 شهید ارتش در لشکر 88 زرهی زاهدان انجام می شود.
وی بیان کرد: یادواره شهیدان در شهرستانهای زاهدان، زابل، ایرانشهر، سراوان و نیکشهر در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: یادواره سرداران و 2 هزار شهید نیروی انتظامی 19 اسفند در تالار فردوسی برگزار خواهد شد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان گفت: 800 نفر از والدین شهدا از 14 تا 29 اسفند به مناطق جنگی بازمانده از دوران دفاع مقدس اعزام خواهند شد.
وی بیان کرد: سخنرانی ایثارگران پیش از خطبه های نماز جمعه در سراسر استان و اجرای مسابقه رالی در شهر زاهدان از برنامه های روز جمعه است.
پالاش تصریح کرد: مراسم عطر افشانی و گلباران مزار شهدا روز شنبه در سراسر استان برگزار و در این روز تمامی کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با مراجعه به ایستگاه سازمان انتقال خون در گلزار شهدا خون اهدا می کنند.