وصیت نامه و زندگینامه شهید علی اکبر نقدبیشی

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
کد مطلب : ۲۸۲۶۱۸
شهید علی اکبر نقدبیشی فرزند غلامرضا از شهدای بسیجی دوران دفاع مقدس است که در سال 1363 در عملیات بدر دوران دفاع مقدس به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
وصیت نامه و زندگینامه شهید علی اکبر نقدبیشی
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید علی اکبر نقدبیشی متولد روستای خوجان از توابع نیشابور به عنوان بسیجی در 25 اسفند 1359 برای اولین بار به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت و پس از شرکت در پنج عملیات مختلف شرکت و  سال 1363 در عملیات بدر شربت شهادت نوشید.
نام ونام خانوادگی: علی اکبر نقدبیشی
 متولد: 19/10/ 1336 روستای خوجان از توابع نیشابور
شهادت: 23/12/1363 عملیات بدرجزیره مجنون
زندگینامه مختصر شهید
شهید علی اکبر نقدبیشی فرزند غلامرضا در روستای خوجان از توابع نیشابوردر سال 1336 در خانواده روستایی مذهبی چشم به جهان گشود. بعد از دوران کودکی به شغل کشاورزی پرداخت وبه پدر کمک می کرد.عاشق امام خمینی (ره) بود ودوران سربازی را هم در جبهه خدمت کرد. در 25 اسفند 1359 از طریق سپاه به عنوان بسیجی به جبهه اعزام شد و پس از شرکت در پنج عملیات مختلف در23 اسفند 1363 عملیات بدر جزیره مجنون آرپی چی زن جبهه های نبرد حق علیه باطل به مقام رفیع شهادت نائل شدوروح پاکش در گلزار شهدای خوجان به خاک سپرده شد.
 
وصیت نامه شهید
سوره مبارکه التوبة آیه ۱۱۱
إِنَّ اللَّهَ اشتَرىٰ مِنَ المُؤمِنينَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ ۚ يُقاتِلونَ في سَبيلِ اللَّهِ فَيَقتُلونَ وَيُقتَلونَ ۖ وَعدًا عَلَيهِ حَقًّا فِي التَّوراةِ وَالإِنجيلِ وَالقُرآنِ ۚ وَمَن أَوفىٰ بِعَهدِهِ مِنَ اللَّهِ ۚ فَاستَبشِروا بِبَيعِكُمُ الَّذي بايَعتُم بِهِ ۚ وَذٰلِكَ هُوَ الفَوزُ العَظيمُ﴿۱۱۱﴾
 
خداوند جان و مال اهل ایمان را به بهاي بهشت خریداري کرده است . آنها در راه خدا جهاد می کنند که دشمنان دین را به قتل برسانند و یا خود کشته شوند. با سپاس خداوند عالمیان را که به ما جان داد و یاري کرد ما را تا بتوانیم در راه اسلام خدمت کنیم . درود بر پیامبران از حضرت آدم (ع) تا پیامبر خاتم (ص) که انسان ها را به راه راست هدایت کردند و سلام بر حسین(ع) که با نثار خون خویش و یارانش، راه چگونه زیستن و مقابله کردن با دشمن هاي خدا را به ما آموخت و مرگ با عزت را بر زندگی با ذلت ترجیح داد بدانید که من آگاهانه به جبهه و این جهاد اصغر آمدم .
 براي اینکه این از خدا بی خبران که در کاخ هاي ظلم نشسته اند و دم از حقوق بشر می زنند در حالی که مال مسلمانان جهان را غارت می کنند و مردم بی گناه را به خاك و خون می کشند، لذا نشستن در خانه و مرگ در بستر را نمی خواهم می روم به یاري لشگر اسلام تا ریشۀ ظلم را از سر ملتهاي محروم جهان کوتاه کنیم و اگر در این راه شهید شدم سعادت نصیبم شده است.
همسرم ! که مدت کوتاهی با من زندگی کرده اید امیدوارم که مرا حلال کنید.اي پدر عزیز ! که عمر خود را با تلاش و کوشش براي امر معاشاز راه حلال و ما را با اذیت رنج بزرگ کردید باید افتخار کنید که این تربیت خوب شما بود که
خداوند ثمرة زحمات شما را شهادت فرزندت در راه اسلام عطا نمود . به این نعمت افتخار کن و مرا حلال کنید که نتوانستم حق پدري که شما برگردن من داشتی را ادا نمایم و اي مادر عزیزم ! می دانم که مرگ فرزند سخت است . نمی گویم در عزایم گریه مکن ولی این را بدان که تو لیاقت مادري داشتی و این شیر حلال تو بود و آن زحمت هایی که براي به ثمر رسیدن فرزند کشیدي خداوند بهرة آن را فرزندي داد که در راه اسلام خدمت کند و کشته شود . باید به این نعمت افتخار کنی که ذخیره براي آخرت کردي ولی من نتوانستم حق مادري که به گردن من بود ادا کنم . از شما می خواهم که شیرت را حلالم کنید. اي مادر عزیزم ! ... بدان که تو لیاقت مادري داشتی و این شیر حلال تو بود و آن زحمت هایی که براي به ثمر رسیدن فرزند کشیدي خداوند بهرة آن را فرزندي داد که در راه اسلام خدمت کند و کشته شود . باید به این نعمت افتخار کنی که ذخیره براي آخرت کردي. و اي برادرم ! ... شما زحمات زیادي براي من کشیدي . امیدوارم به بزرگی خودتان ببخشید . و اي خواهرانم ! نمی گویم که در عزاي من گریه نکنید . می دانم مرگ برادر سخت است و نمی توانید بدون گریه تحمل کنید ولی به یاد آورید زینب کبري(س) را که چگونه در مرگ برادر استقامت کرد و آن رسالت که به عهدة آن بود انجام داد. از شما می خواهم که این برادر کوچکخود را حلال کنید  و شما اي همسرم ! که مدتی با من زندگی کردید و با سختیها(ي) زندگی ساختید و بر مشکلات تحمل کردید . امیدوارم که مرا ببخشید که نتوانستم محبت هاي شما را جبران کنم . و اما فرزندانم را مادري دلسوز باش به خاطر اینکه بعد از من همۀ امیدشان شما هستید ... و در پایان از همۀ شما التماسدعا دارم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
انتهای پیام /

خدیجه سلیمانی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان نیشابور