استاندار قم: شهدا دین و ممکلت را از گزند دشمنان در امان داشتند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب : ۲۸۲۸۰۱
​استاندار قم همزمان با روز بزرگداشت شهدا و سالروز تاسیس بنیاد شهید با حضور در بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم گفت: شهدا با خون خویش دین و مملکت اسلامی را از گزند دشمنان اسلام و مسلمین در امان داشتند و موجب امنیت وعزت شدند.
استاندار قم: شهدا دین و ممکلت را از گزند دشمنان در امان داشتند
به گزارش ایثار واحد استان قم ،دکتر سرمست ضمن گرامی داشت روز بزرگداشت شهدا خطاب به پدران شهدا افزود: شهدا شجاعانه در جبهه های جنگ با دشمنان پیکار کردند و با نیروی ایمان و اعتقاد به فرهنگ شهادت بر دشمنان اسلام پیروز شدند و افتخار آفریدند.
وی تاکید کرد: خانواده شهدا ولی نعمتان جامعه اسلامی و سرمایه های انقلاب اسلامی هستند، ما همواره امنیت و عزت ایران اسلامی را مدیون خون پاک شهدا هستیم.
وی اضافه کرد: امروز همزمان با 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان حضرت امام و روز بزرگداشت شهدا قصد بازدید از بنیاد شهید وامور ایثارگران را داشتیم که توفیق مضاعف حاصل شد تا با حدود 40 نفر از خانواده معظم شهدا نیز دیدار داشته باشیم.
وی ادامه داد: امروز مسوولان مکلف هستند تا از خانواده معظم شهدا تکریم نمایند و ما نیز به اقتضای وقتی که داریم تلاش داریم تا خدمت خانواده شهدا برسیم تا در مسیر خدمت به این عزیزان قدمی برداریم.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم نیز در این دیدار ضمن گرامی داشت روز شهید و تقدیر از استاندار به جهت حضور در بنیاد شهید وامور ایثارگران گفت: امروز در روز بزرگداشت شهدا خدمت خانواده معظم شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی، مدافع حرم و امنیت  هستند.
سردار سید جواد هاشمی افزود: امروز مفتخر به خدمت رسانی به خانواده معظم 6000شهید، 11هزار جانباز و 590 آزاده استان قم هستیم. امسال 8000دیدار در قالب طرح سپاس از خانوده شهدا انجام شده که از این تعداد 660دیدار با حضور مدیرکل صورت گرفته است.
وی در این جلسه به ارایه گزارش فعالیت های بنیاد شهید وامور ایثارگران پرداخت و افزود: پوشش بیمه تکمیلی برای 38هزار نفر از جامعه ایثارگری و بیمه پایه برای 19 هزار نفر، قرارداد با 135 مرکز درمانی از اقدامات صورت گرفته است.
سردار هاشمی ادامه داد: ترویج وصایای شهدا با نصب 900بنر به سه زبان و  1800بنر از تصاویر شهدا از اقدامات صورت گرفته است.
وی به شناسایی  445 نخبه شاهد و ایثارگر اشاره کرد وافزود:  هم اکنون 3800دانشجو و 1059 دانش آموز شاهد و ایثارگر در مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند.