​مراسم تکریم و تجلیل از همسران کارمندان جانباز بنیاد برگزار شد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۱
کد مطلب : ۲۸۴۹۹۷
مراسم تکریم و تجلیل از همسران کارمندان جانباز بنیاد، به همت مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
​مراسم تکریم و تجلیل از همسران کارمندان جانباز بنیاد برگزار شد
به گزارش «ایثار»، نرگس جلیلی مشاور در امور بانوان شاهد و ایثارگر بنیاد در این مراسم که روز چهارشنبه 21 فروردین‌ماه در سالن جانباز شهید رسول‌زاده برگزار شد، بابیان این‌که بسیاری از همسران جانبازان از اساتید و فرهیختگان هستند، گفت: این مراسم به‌منظور تجلیل و گرامیداشت از همسران صبور جانبازان شاغل در بنیاد برگزار شده است و امیدواریم که نتیجه این نشست منجر به ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات جانبازان و همسران آنها شود.
وی افزود: طبق تحقیقات انجام‌شده، افزایش سن جانبازان، مشکلات روحی و جسمی آنها را روزبه‌روز افزایش می‌دهد، از سوی دیگر در کنار آثار مخرب مجروحیت بر جسم و روان، شرایط نامساعد اقتصادی، اجتماعی و بعضاً خانوادگی منجر به افسردگی، منزوی شدن و کاهش عزت‌نفس در جانباز می‌شود، در کنار این مشکلات، فرزندان گاها با پدر دچار اختلاف عقاید می‌شوند که راهکار تمامی این مشکلات ارتباط صحیح همسران با جانبازان است.
جلیلی با تاکید بر اهمیت سلامت جسم و روان همسران جانبازان اظهار داشت: سلامت جسم و روان یک زن، تأثیر زیادی بر سلامت خانواده دارد، اگر خانم‌ها به این مساله توجه داشته باشند می‌توانند نقش مؤثری بر برقراری ارتباط قوی و سازنده میان جانباز و فرزندان ایجاد کنند، تفاوت‌های فرهنگی و بین نسلی موجب شده که فرزندان نسبت به نقش پدران خود در جنگ آگاهی نداشته باشند که در این راستا همسران نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
وی ادامه داد: یک جانباز نیاز به درد و دل و تخلیه روانی دارد و بازگو کردن مشکلات می‌تواند آرامش را در خانواده برقرار کند،  در این میان شرکت در کلاس‌های آموزش خانواده مراکز مشاوره نیز بسیار مهم است زیرا سبب تقویت مهارت‌های ارتباطی، آموزش‌های حل بحران، کنترل اضطراب، استرس و ... می‌شود.
مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر بنیاد در پایان سخنان خود با اشاره به تأثیر ارتقای انگیزه‌های معنوی در افزایش تاب‌آوری و مقابله با مشکلات اظهار داشت: بسیاری از جانبازان 70 درصد یا اعصاب و روان با انگیزه‌های قوی مشغول به کار هستند که نشان از دین‌داری و امید به زندگی دارد قطعاً میزان دین‌داری افراد به آرامش هرچه بیشتر آنها و خانواده‌شان کمک می‌کند.
گفتنی است در پایان این نشست همسر حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با همسران جانبازان شاغل در بنیاد، جویای مشکلات آنها شد و از مدعوین تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/